Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Groził matce nożem. Chciał zmusić kobietę do podpisania dokumentów

fot. KPP Wagrowiec

fot. KPP Wagrowiec

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista #z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

W ubiegły czwartek policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego interweniowali w jednym z mieszkań w Wągrowcu, gdzie skonfliktowany z matką syn stwarzał dla niej zagrożenie. Ze zgłoszenia wynikało, że konflikt urósł do tego stopnia, że mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Podłożem tego miała być chęć zmuszenia matki do podpisania korzystnych dla niego dokumentów.

Interweniujący policjanci obezwładnili 34-latka, zatrzymali i doprowadzili do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie został osadzony w celi PDOZ.

Śledczy którzy przyjęli zawiadomienie w sprawie zachowania syna, w trakcie badania sprawy ustalili również, że to zachowanie miało nie być incydentalne. Kobieta żyła w strachu, bowiem zatrzymany już wcześniej w tym roku miał grozić matce, że rozszczelni instalację gazową i wysadzi ją wraz z jej domem.

Mężczyźnie postawiono zarzuty z art 190 par 1 Kodeksu Karnego – groźby popełnienia przestępstwa na szkodę matki, a także art 191 Kodeksu Karnego – stosowania przemocy i gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Mężczyzna składał wyjaśnienia, jednak do zarzutów się nie przyznawał.

Sąd dysponując przygotowanym przez śledczych materiałem dowodowym, mając na uwadze również, że zatrzymany mężczyzna jest recydywistą – w 2022 roku odbywał karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art 190a par1 KK – przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztowania. Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mateirał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    O Boże-na, w dniu 11-06-2024 13:39:04 napisał:

    Co za typ.Kto go spłodził.

    odpowiedz

    • -1 (1)

    matka, w dniu 11-06-2024 17:35:39 napisał:

    Tego delikwenta wysłać na wojnę do Ukrainy i przygotować do odstrzału

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Astrachański pulemiot, w dniu 13-06-2024 15:52:12 napisał:

    Chyba balladę o Januszku oglądał damski bokser

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa hal
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)