Młodzieżowy Sejmik Województwa. Wybrani na drugą kadencję
fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Reprezentujący powiat bydgoski Gracjan Szuwała został# przewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego drugiej kadencji. Gremium zebrało się w dziś (19 czerwca) na swym pierwszym posiedzeniu. Gośćmi obrad są przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodniczący sejmiku Przemysław Sznajdrowski i radna województwa Anna Niewiadomska oraz radna województwa poprzedniej kadencji Ewa Mes, członkini komisji rekrutacyjnej.
– Zaczynamy drugą kadencję młodzieżowego sejmiku. Jestem przekonana, że nowi radni będą mieli o wiele łatwiej, bo nie muszą wyważać otwartych drzwi. Ośmioro członków sejmiku poprzedniej kadencji jest także w składzie nowego gremium, więc wiedzą już co robić, aby ich działania były skuteczne – mówiła przed posiedzeniem przewodnicząca Elżbieta Piniewska, inicjatorka powołania młodzieżowego sejmiku. – Liczę na nową energię, działania, kreatywność i pomysłowość. My za to zrobimy wszystko, żeby ich energię ukierunkować i nadać jej kształt.
Wybrany na przewodniczego gremium Gracjan Szuwała jest mieszkańcem Solca Kujawskiego w powiecie bydgoskim. Społecznik, aktywny działacz na rzecz popularyzacji idei społeczeństwa obywatelskiego i samorządności wśród młodych. Był członek Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji.
Nasz Młodzieżowy Sejmik jest wybranym na dwuletnią kadencję trzydziestoosobowym ciałem doradczym samorządu województwa o kompetencjach inicjatywnych i wnioskodawczych. Skład został wyłoniony w drodze otwartego konkursu, w którym uczestniczyli młodzi ludzie w wieku 16-21 lat. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadali m.in. przewodnicząca Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki, oceniała aktywność społeczną kandydatów oraz przygotowane przez nich prace na temat roli młodzieżowych rad/sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa.
Listę trzydzieściorga członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji przedstawiamy poniżej:
Dominik Bartoszewski
Olaf Braszkiewicz
Iga Cieślińska
Adrianna Dominiak
Jakub Fiałkowski
Adam Grązka
Wiktoria Grenda-Wołkow
Jan Kalinowski
Jan Kolczyński
Szymon Piotr Kowalski
Krzysztof Kozakiewicz
Paweł Książek
Amelia Kucharska
Julia Kwaśniewska
Martyna Makowska
Igor Migdalski
Paweł Minikowski
Mikołaj Napieralski
Wojciech Jarosław Nowakowski
Amelia Cecylia Rakszawska
Hubert Rybczyński
Bartłomiej Sawicki
Kacper Skrzeczyna
Kacper Sławkowski
Tymoteusz Sobczak
Gracjan Szuwała
Kacper Tydryszewski
Maciej Wachowski
Kinga Woźniak
Aniela Wróbel
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria
Czytaj również
- Zasiedli do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia i program artystyczny
- Harcerze pamiętają. Światełko z Betlejem dotarło do DPS
- Upominki dotarły do seniorów. Wielkie serce
- Wigilia w Domu Księży Emerytów. Służyli w parafiach naszego powiatu
- Odśnieżanie dróg powiatowych. Zaplanowano ponad pół miliona zł
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Kpwik, w dniu 20-06-2024 05:47:02 napisał:
odpowiedz
Jan Paweł , w dniu 20-06-2024 07:23:56 napisał:
odpowiedz
Ttt, w dniu 20-06-2024 14:33:39 napisał:
odpowiedz
Tymi, w dniu 20-06-2024 15:23:08 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 20-06-2024 15:35:32 napisał:
odpowiedz
Mieszczuch, w dniu 20-06-2024 15:40:10 napisał:
odpowiedz
Parafianin, w dniu 21-06-2024 07:58:57 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!