Sobotni Festiwal Tradycji i Smaku. Świąteczny jarmark i występy
fot. Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” #wraz z Gminą Mrocza oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mroczy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie sobotni Festiwal Tradycji i Smaku.
Na festiwalu czekać będą stoiska pełne tradycyjnych i świątecznych pyszności – aromatyczne pierniki, domowe ciasta oraz przetwory, pierogi, twaróg, barszcz, a także rozgrzewający grzaniec oraz miody z własnej pasieki.
Jeśli szukacie unikatowych prezentów lub dekoracji, koniecznie odwiedźcie stoiska z rękodziełem, gdzie znajdziecie m.in. piękne świąteczne ozdoby, świece sojowe, ręcznie robioną biżuterię, torebki, a także ceramiczne cuda.
Wszystko to w towarzystwie świątecznych występów zespołów: Polskie Kwiaty z gminy Chełmża i Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Chabry” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce.
Termin: 07.12.2024 r., w godz. 10:00 – 14:00
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa w Mroczy, ul. Piłsudskiego 4
Festiwal Tradycji i Smaku to połączenie III Jarmarku św. Mikołaja oraz XX Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, które na pewno wprowadzą Was w świąteczny nastrój. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Dajcie się porwać magii tradycji i smaków!
Materiał: Monika Żydek / Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Ostrzeżenie dla naszego powiatu. Prognozowane gęste mgły
- Nie załatwisz spraw urzędowych. W Wigilię urząd nieczynny
- 70 mln złotych na warsztaty i zajęcia dla młodych. Nabory są już otwarte!
- Zmiana organizacji ruchu. Kiedy i na jakich ulicach?
- Znaleziono sprzęt elektroniczny. Do odbioru u dzielnicowego
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)