Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu sądu. Grozi mu do 5 lat więzienia
fot. archiwum
Policjant z posterunku w Sadkach, będąc po służbie#, zauważył kierującego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O swoich podejrzeniach zaalarmował dyżurnego i resztą zajęli się już umundurowani funkcjonariusze. Mężczyzna odpowie za przestępstwo złamania sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.
Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Sadkach, będąc w czasie wolnym od służby w Nakle nad Notecią, zauważył, że na jeden z parkingów zajechało audi, za kierownicą którego siedział znany mu 29-latek. Mundurowy pamiętał, że obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po chwili do auta podszedł inny mężczyzna, zamienili się obaj miejscami i odjechali w kierunku ul. Mickiewicza. Funkcjonariusz o całej sytuacji poinformował dyżurnego, a ten we wskazany rejon skierował patrol. Gdy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli potwierdziły się podejrzenia policjanta.
Sprawdzenie starszego z mężczyzn nie wykazało żadnych nieprawidłowości, czego nie można powiedzieć o 29-latku. Rzeczywiście nie powinien on kierować samochodem.
Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo z art. 244 KK, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle
Czytaj również
- Mieszkańców zaalarmowała czujka dymu. Nocny pożar domu
- Uderzył w barierki. Na kierowców czekały utrudnienia
- Skradziona tuba odnaleziona. Trafiła z powrotem w ręce dyrygenta orkiestry
- "Mikołaj patrzy - Jedź bezpiecznie". Policyjny apel do kierowców
- Kradzież perfum o sporej wartości. Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Mariusz, w dniu 31-10-2024 21:54:17 napisał:
odpowiedz
lauda, w dniu 31-10-2024 22:23:50 napisał:
odpowiedz
Ktoś , w dniu 01-11-2024 10:19:15 napisał:
odpowiedz
Pakier, w dniu 01-11-2024 19:23:48 napisał:
odpowiedz
NO, w dniu 17-11-2024 12:29:12 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!