Dziś mamy 26 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2022

Z Kuferka Babuni – "zimowe wariacje"! XV edycja konkursu powiatowo - gminnego

fot. MM

fot. MM

11 grudnia, dokładnie o godz. 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Administracyjno–Kulturalnego w Sadkach# rozpoczął się tradycyjny konkurs rękodzieła „Z Kuferka Babuni”. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminy Sadki

Pierwszy konkurs rękodzieła „Z kuferka babuni” odbył się 12 października 2008 roku w Sadkach, a za jego organizację odpowiadało Koło Gospodyń Wiejskich w Sadkach. Główną inicjatorką była Alina Jankowska-Cebula – ówczesna przewodnicząca koła. Sam konkurs ma na celu ujawnienie oraz ożywienie różnych dziedzin rękodzieła artystycznego, zaktywizowanie różnego rodzaju środowisk społecznych, a także integrację pokoleń. Celem konkursu jest również wywołanie nowych twórców rękodzieła i stworzenie im możliwości prezentacji swoich dzieł.

W tym roku odbyła się 15 odsłona konkursu, a jego oficjalnego otwarcia dokonali wójt Sadek Dariusz Gryniewicz oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak. W konkursie wystartowało 15 twórców, którzy rywalizowali w 6 kategoriach: Makrama, Haft, Szydełko/Druty, Stroiki/Ozdoby tematyczne, Rzeźba/Malarstwo oraz Kulinaria. Komisja konkursowa w składzie: Mariola Białczyk (przewodnicząca), Joanna Nowicka, Mariusz Czyż oraz Magdalena Sobiecka-Lipińska, dokonała wnikliwej oceny poszczególnych prac konkursowych, po czym ogłosiła wyniki konkursu:

Kategoria Makrama:
1. Natalia Kaczmarek
2. Hanna Domalewska
3. KGW Liszkówko

Kategoria Hafty:
1. Danuta Wiśniewska
2. Stefania Bielecka
3. KGW Sadki

Kategoria Szydełko/Druty:
1. Alina Jankowska-Cebula
2. Iwona Matejczyk-Obremska
3. Ewa Bury

Kategoria Stroiki/Ozdoby Tematyczne:
1. Stefania Bielecka
2. KGW Liszkówko

Kategoria Rzeźba/Malarstwo:
1. Hanna Domalewska
2. Stefania Bielecka
3. Natalia Kaczmarek

Kategoria Kulinaria:
1. KGW Anieliny
2. KGW Liszkówko
3. KGW Sadki

W trakcie trwania wydarzenia nie zabrakło scenicznych atrakcji. Przed zgromadzoną w sali publicznością wystąpiła utalentowana tancerka Sandra Frydrychowicz, a także Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Jabłoneczka oraz dzieci z przedszkola „Dobre Ludki”. Niezapomniane widowisko zapewnili widowni również członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Krajna.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)