Jak dbać o odzież termiczną, aby służyła jak najdłużej?

fot. powierzone
Odzież termoaktywna jest niezastąpiona dla osób aktywnych fizycznie. Ze względu na# swoją specyfikę wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu zachowa swoje właściwości na długi czas, co jest ważne szczególnie w zimie. Dbanie o ubrania termiczne przedłuża ich trwałość, dlatego trzeba pamiętać o stosowaniu się do kilku kluczowych zasad.
Czy można prać odzież termiczną w pralce?
Osoby, które mają do czynienia z odzieżą termiczną po raz pierwszy, nie zawsze wiedzą, czy lepiej prać ją w pralce czy ręcznie. Warto jednak poświęcić pielęgnacji nieco uwagi i nie popełniać popularnych błędów. Pranie w pralce mogłoby wpłynąć na szybką utratę właściwości tych specyficznych ubrań. Lepiej jest nie mieszać ich z innymi elementami garderoby. Jeśli już zajdzie konieczność wyprania tego typu odzieży w pralce, nie powinno się stosować zwykłego proszku, a płyn do ubrań sportowych. Odzieży termicznej nie prasuje się. Panie szukające wysokiej jakości odzieży sportowej mogą zajrzeć na: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/bielizna-termoaktywna-damska/koszulki-oddychajace-damskie.html.
Ręczne pranie odzieży termicznej
Choć pranie ręczne nie cieszy się w dzisiejszych czasach dużą popularnością, warto je jednak jeszcze czasami stosować. Napełnienie pralki i dodanie do niej proszku jest oczywiście o wiele łatwiejsze, lecz nie warto poświęcać ubrań, które mogłyby na skutek niewłaściwej pielęgnacji szybko się zniszczyć. Lepiej jest znaleźć chwilę na ich prawidłowe upranie. Podczas prania w pralce z odzieży termicznej zniknie brud i trudne plamy, lecz jednocześnie osłabią się specjalne włókna, które odpowiadają za swobodny przepływ powietrza.
Ręcznie tego typu ubrania można prać w letniej wodzie o temperaturze około 30 stopni Celsjusza. Warto wykorzystać jako środek piorący szare mydło, płatki mydlane lub płyn do odzieży sportowej. Kolejny krok to suszenie odzieży. Nie trzeba jej wykręcać. Wystarczy wycisnąć wodę lub przełożyć suchym ręcznikiem i ugniatać. Susząc ubranie, należy pamiętać o unikaniu kontaktu ze słońcem wiosną i latem oraz z gorącym kaloryferem zimą. Jeśli ubranie zostanie odpowiednio uprane i wysuszone w zacienionym miejscu, znikną z niego nieprzyjemne zapachy, natomiast właściwości oddychające pozostaną nienaruszone. Warte uwagi propozycje dla panów chcących zadbać o komfort termiczny podczas aktywności fizycznej znajdują się na: ttps://www.e-horyzont.pl/mezczyzna/bielizna-funkcjonalna-meska.html.
Jak często prać odzież termiczną?
Sposób prania odzieży termicznej to jedno, a regularność wykonywania tej czynności to drugie. Na pewno nie należy odwlekać momentu prania, szczególnie w przypadku bielizny, która jest nakładana na gołe ciało. Jej zadania to odprowadzanie potu, a także zapobieganie utracie ciepła przez ciało. Jeśli odzież sportowa nie będzie systematycznie prana, tkanina zacznie zbierać sól i zatrzymywać wodę. Jest to zjawisko szczególnie niekorzystne w trakcie zimy, gdy mokra bielizna powoduje bardzo duży dyskomfort. Właśnie dlatego lepiej zrobić pranie od razu po użyciu. Warto pamiętać, że odzież termiczną oprócz prania można również impregnować. Specjalne preparaty mają za zadanie wydłużyć jej żywotność i zachować właściwości.
Mmateriał Partnera - Artykuł Sponsorowany
Czytaj również
- Jak poprawić klasę energetyczną budynku? Sprawdź
- Jak przygotować się do roli opiekuna osoby starszej? Sprawdź
- Jakie zioła faktycznie wpływają pozytywnie na zdrowie?
- Od 2 września zmiana rozkładów jazdy. Zmienią się linie 404, 406, 407, 408 i 409
- „Ludzi dobrej woli jest więcej i ten świat nie zginie dzięki Wam". Dziękujemy!
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)