Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

„Z wieszczem w plecaku”. Uczestnicy świetnie się bawili

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W dniu wczorajszym (14.09.2021 r.). Stowarzyszenie Kreatywni dla# Dębowa i okolic miało przyjemność przeprowadzić pierwsze zajęcia z cyklu "Z wieszczem w plecaku". Dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Wnuk odbyły się one w świetlicy Wesoły Zakątek w Radziczu.

Po której rozmowie o ty, kogo nazywamy wieszczem, uczestnicy doszli do wniosku, że osoby te szukają natchnienia w samotności. My także czasem potrzebujemy chwili dla siebie. A na taką okazję przyda się workoplecak. Warto bowiem mieć gdzie włożyć napoje czy jakąś przekąskę. Trzeba było zabrać się do pracy.

Dziewczyny chętnie wybierały materiały, wycinały i dobierały sznurki. Już na następnych zajęciach zszyją swoje plecaki.
Cykl "Z wieszczem w plecaku" pojawi się także w Sadkach i Dębowie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu"Książkomaniacy II" dofinansowanego ze środków Gminy Sadki.

Materiał: Monika Mitek - filia biblioteczna w Radziczu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)