Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2024

17-latek udaremnił jazdę pijanemu kierowcy. Ponad 4 promile alkoholu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie #48-latek, który w takim stanie kierował peugeotem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności 17-letniego przechodnia, który udaremnił mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (16.04.24) po godzinie 21.00. Wtedy dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w rejonie marketu w Mroczy został ujęty kierowca peugeota, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Skierowani na miejsce mundurowi, od świadka zdarzenia dowiedzieli się, że idąc chodnikiem zauważył jadący samochód, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pijany.

Zgłaszający, 17-letni mieszkaniec Mroczy, wszedł na ulicę, by zatrzymać pojazd, a gdy podszedł do kierującego wyczuł od niego alkohol. Natychmiast odebrał mu kluczyki, udaremniając dalszą jazdę. W samochodzie znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn. 17-latek poprosił przechodzącego obok 42-letniego mieszkańca miasta o pomoc i ten pozostał z nim na miejscu zdarzenia do przyjazdu policjantów.

Przekazany funkcjonariuszom 48-letni cudzoziemiec był kompletnie pijany, a alkomat wykazał w jego organizmie ponad 4 promile.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa zgłaszającego.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ponownie apelujemy. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym policję. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

 

Oceń artykuł: 23 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (17)

  Cb, w dniu 17-05-2024 12:01:05 napisał:

  Gnać to ścierwo ukraińskie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 15 (15)

  Endriu, w dniu 17-05-2024 12:01:19 napisał:

  Brawo , brawo brawo dla chłopaka

  odpowiedz

  • 17 (17)

  Karolina, w dniu 17-05-2024 12:06:43 napisał:

  Młody dał przykład odpowiedzialności ,co mogło się stać gdyby usiadł za kierownicę myślę,że władze gminy nagrodzą chlopaka za obywatelską postawę.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  pisuar, w dniu 17-05-2024 13:01:02 napisał:

  to są ci z pisowskich wiz z peselem dla poparcia w głosowaniu w wyborach na pisioków

  odpowiedz

  • -8 (10)

  Ja, w dniu 17-05-2024 14:07:18 napisał:

  Pisuar ty masz jednak muzg po orany

  odpowiedz

  • 8 (10)

  do ja, w dniu 17-05-2024 14:27:27 napisał:

  Ty też bo nie wiesz jak się pisze MÓZG

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Urszula, w dniu 18-05-2024 17:23:51 napisał:

  Brawa dla chłopaka za tak wzorową postawę a co najważniejsze za odwagę w tak młodym wieku. Powinien zostać nagrodzony przez gminę

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)