Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

500 plus, zasiłki i dziedziczenie z subkonta. Eksperci wyjaśnią wątpliwości

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

O świadczenie wychowawcze 500 plus, zmiany w zasiłkach, zasady# dziedziczenia z subkonta w ZUS czy kompletowanie dokumentacji w celu ustalenia prawa do świadczeń emerytalno-rentowych będzie można zapytać ekspertów ZUS podczas dyżurów telefonicznych.

– 25 stycznia w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 33 66 143 eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące świadczenia wychowawczego 500 plus, a pod nr tel. 52 34 18 704 na temat zmian w zasiłkach. Z kolei 26 stycznia w godz. 9-11.00 odbędą się trzy dyżury telefoniczne. Pod nr tel. 52 34 18 446 będzie można zapytać ekspertów o zasady dziedziczenia z subkonta w ZUS. Dzwoniąc pod nr tel. 52 34 18 725, będzie można dowiedzieć się, jakie dokumenty należy złożyć, ubiegając się o świadczenia emerytalno-rentowe. Z kolei pod nr tel. 52 389 40 25 eksperci będą udzielać porad dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Materiał: Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)