Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 września 2021

88-latka uwierzyła w historię fałszywej policjantki. Kobieta straciła 27 tys. zł!

fot. archiwum

fot. archiwum

27 tysięcy złotych straciła 88-letnia mieszkanka# Więcborka, po tym jak przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Kobieta przekonana była, że gotówka potrzebna jest jej córce, aby uniknęła więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Jednak jak się później okazało była to nieprawda. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed nieznajomymi i apelują o czujność, ponieważ niewykluczone, że oszuści ponownie dadzą o sobie znać.

14 września około godziny 14:00, wnuczka 88-letniej mieszkanki Więcborka, poinformowała funkcjonariuszy, że jej babcia padła ofiarą oszustwa. W wyniku przestępczego procederu, starsza pani straciła 27 tys. złotych.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jej telefon między godziną 8:00 a 9:00 zadzwoniła fałszywa policjantka, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka kobiety. Następnie sprawczyni poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby rzekoma córka mogła uniknąć aresztu. Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 88-latka uwierzyła w opowieść. Około godziny 11:00, do mieszkania seniorki przyszedł fałszywy adwokat, który odebrał od niej pieniądze, w kwocie 27 tys. złotych. Po jego wyjściu fałszywa policjantka ponownie zadzwoniła i poinformowała przestraszoną babcię, że wszystko jest załatwione i nie ma się martwić. 88-latka była przekonana, że pomaga córce, jednak po kilku godzinach, po rozmowie z wnuczką, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestrzegamy przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów.

Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

Pamiętajmy, aby nie ulegać presji czasu wywieranej przez oszustów. Nie przekazujmy pieniędzy nikomu, bez wcześniejszego upewnienia się, czy naprawdę chodzi o osobę nam bliską. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z innym członkiem rodziny i potwierdzić zdarzenie, bądź zadzwonić bezpośrednio na Policję.

Apelujemy również do osób młodych, aby uprzedzić rodziców, dziadków, bądź osoby mieszkające samotnie, że ktoś może chcieć wykorzystać ich dobroć i życzliwość. Wskażmy im, jak zachować się w takiej sytuacji i poprośmy, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy, ani żadnych innych wartościowych rzeczy.

Oszustwa metodą na wnuczka czy policjanta – to najbardziej popularne metody wykorzystywane w przestępczej działalności oszustów. Pamiętajmy jednak, że ich pomysłowość nie zna granic i powstają nowe i nieznane dotąd sposoby, by dotrzeć do jak największej liczby osób dających wprowadzić się w błąd.

Funkcjonariusze podejmują wiele działań, aby dotrzeć do sprawców, jednakże pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo i posiadane mienie.

Materiał: KPP w Sępólnie Krajeńskim

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (5)

    Hejter, w dniu 16-09-2021 09:28:40 napisał:

    Śmieci nie ludzie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)