Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

28 maja 2021

Awans o włos – Termalica wygra z Odrą?

Już w ten weekend fani Termalici, a także piłkarze i# sztab szkoleniowy będą mogli cieszyć się z awansu do Ekstraklasy. Co musi się stać, aby Bruk-Bet zapewnił sobie przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej? Jak analitycy zakładów bukmacherskich przewidują tę rywalizację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszej analizie 1. Ligi!

 

Odra Opole

Drużyna z Opola dzięki dobrej formie w ostatnich tygodniach ciągle liczy się w walce o awans. Odra ma na koncie 46 punktów, czyli traci trzy oczka do uciekającego Górnika Łęczna. Warto odnotować, że w minionych tygodniach znajdowali się oni w najlepszej formie z całej grupy pościgowej.

Odra wygrała w czterech poprzednich starciach na swoim boisku, co z pewnością może robić wrażenie, na wyjazdach nie byli tak skuteczni, ale mimo wszystko nadrobili wiele punktów do Górnika Łęczna, który nie potrafi wygrać meczu od ośmiu kolejek. Ostatnią drużyną, która wróciła z Opola przynajmniej z jednym punktem, jest Sandecja. Czy Termalica będzie w stanie przerwać dobrą passę gospodarzy?

Zakłady bukmacherskie – sprawdź ofertę!

Odra przystąpi do tego pojedynku z nożem na gardle, ponieważ jeśli przegrają ten mecz, a Górnik Łęczna zwycięży, to ich szanse na awans spadną praktycznie do zera. Kibice liczą, że pomogą swojej drużynie w meczu domowym z liderem i uda się przedłużyć znakomitą passę w starciach na swoim boisku.

 Odra Opole statystyki:

 • Odra Opole po 31 rozegranych meczach plasuje się na 8. pozycji w tabeli.

 • Drużyna z Opola do tej pory wywalczyła 46 punktów.

 • Odra Opole jest niepokonana w trzech poprzednich meczach ligowych.

 • Ostatnia porażka tego zespołu miała miejsce w Jastrzębiu 2 maja.

 • Odra Opole wygrała 3 z poprzednich 5 meczów ligowych.

 • Odra wygrała 4 poprzednie mecze na swoim boisku.

 • Ostatnią drużyną, która przywiozła z Opola przynajmniej jeden punkt, jest Sandecja.

 • Trzy z poprzednich pięciu meczów domowych Odra Opole to wyniki BTTS.

 • Odra strzeliła przynajmniej jednego gola w pięciu poprzednich meczach domowych.

 • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1.

Termalicka Bruk-Bet Nieciecza

Zawodnicy trenera Mariusza Lewandowskiego mieli za sobą doskonałą rundę jesienną, która praktycznie zapewniła im awans do Ekstraklasy. To właśnie wtedy stworzyli sobie tak dużą przewagę, że obecnie nawet po serii wpadek na boiskach 1. Ligi nadal plasują się na pozycji lidera. Termalica w poprzedni weekend musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, ponieważ zmierzyła się na wyjeździe z rozpędzonym GKS-em Tychy. W przypadku porażki ich przewaga nad trzecim zespołem tabeli spadałaby do zaledwie trzech oczek, a tak mają osiem punktów przewagi i wygrana z Odrą Opole lub potknięcia przeciwników sprawią, że Termalica po latach wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Głównym atutem tego zespołu w rundzie jesiennej była znakomita organizacja w fazie defensywnej, jednak trzeba zaznaczyć, że na wiosnę nie wygląda to tak dobrze. Obecnie najlepszą obronę ma Radomiak, a Termalica przez kilka gorszych występów popsuła sobie statystyki. W ostatnich dwóch kolejkach zawodnikom Bruk-Betu udało się nawiązać do tego, co dało im znakomity wynik jesienią, ponieważ zachowali dwa czyste konta z rzędu, które znacząco poprawiły ich sytuację, a także pomogły wygrać.

Termalica nie jest już takim dominatorem, jak w poprzedniej rundzie, jednak nadal jest silnym zespołem. Widać to również po meczach po 6 kolejnych meczach na wyjeździe, gdzie nie doznali porażki.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza statystyki:

 • Bruk-Bet jest liderem 1. Ligi z dorobkiem 64 punktów.

 • Termalica straciła 24 bramki w 31 rozegranych meczach ligowych.

 • Termalica do tej pory strzeliła 54 gole. Tylko ŁKS Łódź strzelił więcej bramek (55).

 • Termalica jest niepokonana w sześciu poprzednich meczach wyjazdowych.

 • Drużyna z Niecieczy wygrała w dwóch z ostatnich trzech delegacji.

 • Ostatnia porażka wyjazdowa tego zespołu miała miejsce 20 marca w Rzeszowie.

 • Termalica nie straciła gola w dwóch poprzednich meczach.

 • Bruk-Bet nie przegrał meczu od 8 maja.

 • Termalica jest niepokonana w czterech ostatnich spotkaniach.

 • W przypadku wygranej w tym spotkaniu Termalica zapewni sobie awans do Ekstraklasy

Zakłady bukmacherskie

Nawet przez sekundę nie zastanawiałem się, kto będzie faworytem tej rywalizacji dla zakładów bukmacherskich. Lider tabeli, czyli Termalica ma zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo na podstawie proponowanych kursów, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że zawodnicy z Niecieczy nie są tak mocni, jak w poprzedniej rundzie i często remisują. Patrząc na bardzo dobrą grę Odry Opole w czterech ostatnich meczach domowych, gdzie zaliczyli komplet wygranych – nie odważyłbym się tutaj dać szans gościom tego spotkania.

Odra Opole zagra o podtrzymanie szans na udział w barażach, natomiast Termalica postara się zapewnić sobie awans do Ekstraklasy. Jak widać, oba zespoły mają o co grać, a to może zwiastować nam zamkniętą rywalizację do pierwszego błędu. Bruk-Bet w dwóch ostatnich meczach powrócił do gry na zero z tyłu, co może wskazywać, że po raz kolejny skoncentrują się, aby nie stracić gola, a z przodu powinno coś wpaść. A Ty - co uważasz o nadchodzącym wydarzeniu i jak oceniasz szanse jego powodzenia? Która drużyna zwycięży?!

Spotkanie odbędzie się przy udziale publiczności, ponieważ znikają kolejne obostrzenia ze względu na coraz lepszą sytuację!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)