Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

21 listopada 2022

Awanse z okazji Święta Niepodległości. Wręczono akty nominacyjne

fot. Dariusz Wojciechowski, ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. Dariusz Wojciechowski, ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sali# odpraw Zakładu Karnego w Potulicach odbyło się uroczyste wręczenie funkcjonariuszom aktów nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Listopadowe awanse
Podczas uroczystości funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Potulicach wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Ponadto wręczono Odznaki Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. W trakcie uroczystości awansowano w sumie 61 funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w tym w korpusie oficerskim 8 osób, w korpusie chorążych 7 osób, w korpusie podoficerskim 25 osoby i w korpusie szeregowych 21 osób. Powyższe akty mianowania wręczył płk Cezary Kosacz, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu w asyście ppłk. Piotra Kijewskiego, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa
W trakcie uroczystości przyznano także Odznakę Zasłużonego dla Jednostki Penitencjarnej, 3 Odznaki Honorowe SOW, 2 Odznaki Długoletniej Działalności Statutowej oraz 5 Odznak Honorowych SOW w Potulicach. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Sebastian Kłosiński, Przewodniczący Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Ppłk Piotr Kijewski, gratulując awansowanym, podkreślił - W tych wyjątkowych okolicznościach kieruję do Was – Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze szczególne słowa najwyższego uznania za Wasze poświęcenie i zaangażowanie w realizację zadań służbowych. Wasza codzienna służba, w którą na stałe wpisane są ryzyko i trud, nieustająco stawia przed Wami nowe wyzwania. Służba Więzienna to formacja, której funkcjonariusze gotowi są wykonywać swoje zadania służbowe w każdych warunkach, niejednokrotnie z narażeniem swojego zdrowia. Z dumą i podziwem obserwuje, jak funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach, ramię w ramię z innymi służbami, podejmują działania mające na celu ochronę naszego społeczeństwa i zapewnienie im bezpieczeństwa. Gratuluję wszystkim odznaczonym i awansowanym, a za Wasz profesjonalizm i zaangażowanie serdecznie dziękuję. Przy tej okazji życzę także nieustającej satysfakcji ze służby, którą wypełniacie dla dobra i bezpieczeństwa obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, wsparcia ze strony Waszych najbliższych oraz dobrego zdrowia i szczęścia w życiu osobistym”.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz powiatu, gminy, przedstawicieli służb mundurowych, przedstawicieli instytucji oświatowych na co dzień współpracujących z Zakładem Karnym w Potulicach oraz przedstawicieli instytucji i organizacji.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)