Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

19 września 2022

Będą sięgać po unijne pieniądze. Wybrano zarząd

fot. ZIT BydOF

fot. ZIT BydOF

W czwartek, 15 września odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu # sterującego nowego ZIT BydOF. To nowa instytucja, która pozwoli Bydgoszczy i jej sąsiadom z Metropolii Bydgoszcz skutecznie sięgać po duże pieniądze z Unii Europejskiej. Powstała by wszystkie samorządy skutecznie wykorzystały środki z perspektywy unijnej na lata 2021 – 2027. Obszar Metropolii Bydgoszcz zamieszkuje ponad 600 tys. osób.

ZIT BydOF tworzą gminy i powiaty będące członkami Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Prezydent Miasta Bydgoszczy jest liderem „Porozumienia” z 31 sierpnia. Siedziba instytucji znajduje się w Bydgoszczy, a funkcje administracyjne pełni Biuro ZIT Urzędu Miasta.
 
Ponadto funkcję uchwałodawczą pełni Komitet Sterujący. Przewodniczącym Komitetu został prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Zastępcą Przewodniczącego został Wójt Nowej Wsi Wielkiej – Wojciech Oskwarek. W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele wszystkich samorządów.
 
Funkcję opiniodawczo-uchwałodawczą pełni Zarząd ZIT BydOF, który składa się z lidera, m. Bydgoszcz i 6 członków. W skład Zarządu ZIT BydOF weszli: Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy, Wojciech Porzych – Starosta Bydgoski, Jacek Idzi Kaczmarek – Burmistrz Łabiszyna, Marek Szaruga – Burmistrz Kcyni, Sławomir Napierała – Burmistrz Nakła nad Notecią, Dariusz Fundator – Wójt Gminy Białe Błota oraz Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle

Oceń artykuł: 2 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Obywatel, w dniu 19-09-2022 13:33:19 napisał:

  A nasz mrotecki nie dosyć że malutki to w dodatku w ostatnim rzędzie sie schowal...wstydliwy taki czy co..?

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Ona3429, w dniu 19-09-2022 14:09:22 napisał:

  No i jak zwykle starostwo wspomoże przydupasowUczciwym ludziom nie dostanie się nic tylko jak zwykle cwaniakom i nierobomSzkoda komentować ...bo każdy wie jak te sprawy się maja

  odpowiedz

  • 6 (8)

  niestety, w dniu 19-09-2022 16:39:26 napisał:

  chyba wypychać swoje kieszenie przed inflacją, patrząc po dotychczasowych osiągnięciach

  odpowiedz

  • 2 (4)

  sztukmistrz z Lublina, w dniu 19-09-2022 20:48:18 napisał:

  A miszcz ze Sadków? gdzież on?

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Trzeźwo myślący , w dniu 20-09-2022 07:10:18 napisał:

  Pieniądze z uni? Hahah dopóki pis przy wladzy to figa z makiem. Jedyne co możemy dostac to drożyzne i ogłupianie ludzi.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 20-09-2022 09:25:23 napisał:

  Sądzicie że Unia wam umorzy pożyczkę oddacie potrójnie tak jak w banku

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)