Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo. Dzień Seniora w ZUS

fot. pow.

fot. pow.

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” - pod takim hasłem# w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje Dzień Seniora.

Z tej okazji w październiku zaplanowaliśmy wiele atrakcji, na które zapraszamy wszystkich seniorów - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Ten miesiąc w sposób szczególny dedykujemy seniorom. Organizujemy wiele wydarzeń lokalnych aktywizujących i informacyjnych. Będą spotkania i konsultacje, wykłady, stoiska informacyjne,
a także dyżury telefoniczne.

To świetna okazja, by skorzystać z porad ekspertów z różnych instytucji
i wyjaśnić kwestie związane m.in. z:
• waloryzacją, przeliczaniem emerytur, zasadami dorabiania do świadczeń oraz korzyściami związanymi z pobieraniem świadczeń z ZUS na konto w banku;
• dostępnością w różnych dziedzinach życia i wsparciem PFRON w tym zakresie;
• bezpieczeństwem seniorów, czyli sposobami, jak uchronić się przed oszustami, którzy stosują m.in. metody na wnuczka lub na policjanta;
• aktywnym udziałem osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym oraz pomocą
i wsparciem w kwestiach zdrowia psychicznego;
• bezpiecznymi zakupami online i bankowością elektroniczną.

Warto również zapoznać się z czasopismem „ZUS dla Seniora”, który przygotowaliśmy z tej okazji. Znajdziemy tam ważne informacje także od partnerów Dnia Seniora – Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Pacjenta, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Policji.

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń jest na stronie internetowej: www.zus.pl/senior

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 3 13
Pliki do pobrania
ZUS dla Seniora 1_2022.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Trzeźwo myślący , w dniu 05-10-2022 14:00:57 napisał:

  Bezgotówkowo? Strzeżcie sie tego ,bo będziecie ubezwłasnowolnieni jak psy przy bedzie.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Wadera o3, w dniu 06-10-2022 13:06:48 napisał:

  Człowiek bez gotówki to jak pies bez zębów,,, bez gotówki to droga niewolnictwa

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ja, w dniu 06-10-2022 13:50:56 napisał:

  Łapy precz od naszych pieniędzy ja wiem jak zadbać o siebie i swoją kasę jeszcze raz łapy precz będzie zdrowo jak łapy będziecie trzymać z dala od mojej emerytury bo możecie mieć problem

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kolo, w dniu 07-10-2022 21:52:31 napisał:

  Bezpiecznie i zdrowo w kraju by było jakby ZUSu nie było...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Was , w dniu 08-10-2022 22:22:35 napisał:

  Będzie waloryzacja?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)