Uroczyste pożegnanie. Maturzyści odebrali świadectwa

fot. Damian Poniewierski
W piątek, 26 kwietnia 2025 r., w Zespole Szkół Centrum # Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas piątych technikum weterynarii i technikum rolniczego. Z rąk swoich wychowawców – pani Ewy Makowskiej oraz pana Bartłomieja Wojciechowskiego – świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie, którzy przez pięć lat tworzyli wyjątkową społeczność naszej placówki.
Słowa pożegnania do absolwentów skierowała pani dyrektor Małgorzata Ciechanowska. W swoim przemówieniu podziękowała uczniom za trud, wytrwałość oraz zaangażowanie, z jakim realizowali nie tylko obowiązki szkolne, ale również działania na rzecz środowiska lokalnego i szkolnego. Szczególne gratulacje otrzymała Wiktoria Nowak z klasy V technikum weterynarii, która uzyskała najwyższą średnią ocen wśród wszystkich uczniów klas piątych.
Za sportowe sukcesy zostali docenieni Hubert Kowalski z klasy V technikum rolniczego oraz Wiktor Nowicki z klasy V technikum weterynarii – obaj z zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę w wielu zawodach. Niezwykłą postawą wyróżniły się również uczennice Wiktoria Kryś i Maja Iciek, które z dumą pełniły funkcję asysty szkolnego pocztu sztandarowego.
Za szczególne działania na rzecz promocji szkoły i jej reprezentowanie w konkursach, konferencjach, targach edukacyjnych podziękowania otrzymali: Marcelina Tadych, Wiktoria Nowak, Weronika Kiestrzyn z klasy V technikum weterynarii oraz Jakub Kalinowski i Kacper Kowalski z klasy V technikum rolniczego.
W imieniu społeczności uczniowskiej głos zabrał Aleksander Leks, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, podziękował starszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzone lata, jednocześnie życzył im odwagi i sukcesów na kolejnych etapach życia.
Nie zabrakło również podziękowań ze strony samych absolwentów, którzy pożegnali swoich nauczycieli, wychowawców, dyrekcję oraz pracowników szkoły.
Zwieńczeniem uroczystości był przygotowany przez uczniów klas czwartych program artystyczny, który – podobnie jak w latach ubiegłych – wywołał wiele radości i uśmiechów.
Drodzy Absolwenci – gratulujemy Wam ukończenia szkoły i życzymy, by każda podjęta przez Was decyzja prowadziła do spełnienia marzeń, a zdobyta wiedza i doświadczenie stały się solidnym fundamentem w dorosłym życiu. Powodzenia!
materiał: Damian Poniewierski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



































































Czytaj również
- Wycieczka dydaktyczna do Potulic. Młodzież poznaje historię regionu
- Patronat nad klasami hotelarskimi. Współpraca z pałacem
- Ogólnopolskie dyktando o pióro ministra. Puchar dla ZSCKR Samostrzel
- Sukces w Gdańsku. Uczennice z Samostrzela wygrały prestiżowy konkurs!
- Do szkoły zawitał teatr. Przedstawienie przypadło do gustu
Jak zachować się podczas burzy? Skorzystaj z poradnika

O burzy mówimy wtedy, gdy następuje jedno lub kilka #nagłych wyładowań atmosferycznych (piorunów). Wyładowania występują zarówno pomiędzy chmurami, jak i między chmurą a ziemią. Zwykle burzy towarzyszą intensywne opady deszczu, często z gradobiciem, oraz porywisty wiatr.
(czytaj więcej)Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Pierwsze częściowo wolne wybory

Dziś obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.
(czytaj więcej)Projekt deregulacyjny. Ochrona przed kradzieżą danych osobowych

3 czerwca 2026 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy #o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawy o ewidencji ludności.
(czytaj więcej)Klęska komuny i triumf "Solidarności". Polacy tłumnie ruszyli do urn

Polacy tłumnie ruszyli do urn wyborczych#. Wynik pierwszej tury głosowania z 4 czerwca 1989 r. pokazał, że chcą zmiany ustroju. Strona opozycyjna nie sięgnęła jednak po władzę. Honorowała kontrakt zawarty przy okrągłym stole.
(czytaj więcej)