Zajęcia plastyczne i ruchowe. Wspólnie spędzony czas

fot. GOK Sadki
17 czerwca w Centrum Kształcenia# w Dębowie odbyły się cykliczne zajęcia „Ręce pełne magii” organizowane wspólnie z Filią Biblioteczną w Dębowie.
Dzieci na zajęciach zmagały się, jak się okazało, z nie lada wyzwaniem. Ponieważ wietrzna pogoda doskonale dopisywała, postanowiliśmy zrobić wiatraczki na słomkach. Dzieci dzielnie wycinały, składały oraz zszywały ramiona wiatraczka, by następnie przy pomocy szpileczki zamocować go na słomce.
Postanowiliśmy przeprowadzić, także eksperyment i sprawdzić czy zakręcone druciki będą się poruszać na folii pod wpływem hałasu. Dzieci dały z siebie wszystko by wytworzyć potężny hałas, niestety druciki nie poruszyły się. Wszyscy wspólnie doszliśmy do wniosku, iż nie wszystko co jest pokazywane w Internecie, wygląda tak samo w rzeczywistości.
Na koniec zajęć przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Dzieci chętnie spędziły wspólnie czas na boisku szkolnym.
Materiał: Michalina Szałkowska, Justyna Kromrych
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





















Czytaj również
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Zmodernizowany pojazd już na torach. Od wczoraj dostępny dla podróżujących

Z radością informujemy, że zmodernizowany pojazd# SA136 oficjalnie wjechał na wielkopolskie trasy!
(czytaj więcej)30 lat KSRG w kilkuminutowym skrócie. To już trzy dekady (film)

Trzy Dekady – 30 lat KSRG w kilkuminutowym skrócie!
(czytaj więcej)Bezpośredni pociąg regionalny na Hel. "Latarnik" wyjeżdża codziennie

Ze stacji kolejowej w Bydgoszczy w pierwszy w tym sezonie #kurs wyjechał w czwartek (19 czerwca) sezonowy bezpośredni pociąg regionalny na Hel. Pasażerowie korzystający z organizowanych przez samorząd województwa połączeń przez całe wakacje dojadą również do popularnych miejscowości wypoczynkowych - Jastarni, Juraty, Chałup, Kuźnic, Władysławowa oraz do Trójmiasta. „Latarnik” z Bydgoszczy wyjeżdża codziennie przed 7.
(czytaj więcej)