Odwiedziny w bibliotece. Okazją był Dzień Kota

fot. GBP Sadki
W poniedziałek, 24 lutego 2025 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w # Sadkach odwiedziły dzieci z przedszkola „Dobre Ludki” w Dębionku. Okazją do spotkania był przypadający 17 lutego Światowy Dzień Kota. Przybyłych gości przywitała nie tylko Pani bibliotekarka, ale również jej pomocnik – kot Rudek, czyli kocia pacynka.
Zajęcia rozpoczęły się od małej pogadanki na temat posiadanych zwierząt, z największym naciskiem oczywiście na koty. Kolejnymi etapami spotkania były: wskazywanie na tablicy interaktywnej poszczególnych części kociego ciała oraz gra-losowanka, sprawdzająca znajomość kocich bohaterów z bajek. Prowadząca zajęcia bibliotekarka przeczytała również przedszkolakom jedno z opowiadań autorstwa Marty Berowskiej pt. „Rodzinka ze starej stodoły” ze zbioru „Kocie opowieści. Lusia”, które stało się okazją do dyskusji na temat kocich przyzwyczajeń i typowo charakterystycznych cech.
Ostatnim punktem spotkania była niespodzianka, jaką stanowiły korboklocki, z których dzieci wg odpowiedniego wzoru, układały wspólnie wizerunek kota, z czym poradziły sobie oczywiście rewelacyjnie.
Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.
materiał: Anna Maria Leppert
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
Jak zachować się podczas burzy? Skorzystaj z poradnika

O burzy mówimy wtedy, gdy następuje jedno lub kilka #nagłych wyładowań atmosferycznych (piorunów). Wyładowania występują zarówno pomiędzy chmurami, jak i między chmurą a ziemią. Zwykle burzy towarzyszą intensywne opady deszczu, często z gradobiciem, oraz porywisty wiatr.
(czytaj więcej)Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Pierwsze częściowo wolne wybory

Dziś obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.
(czytaj więcej)Projekt deregulacyjny. Ochrona przed kradzieżą danych osobowych

3 czerwca 2026 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy #o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawy o ewidencji ludności.
(czytaj więcej)Klęska komuny i triumf "Solidarności". Polacy tłumnie ruszyli do urn

Polacy tłumnie ruszyli do urn wyborczych#. Wynik pierwszej tury głosowania z 4 czerwca 1989 r. pokazał, że chcą zmiany ustroju. Strona opozycyjna nie sięgnęła jednak po władzę. Honorowała kontrakt zawarty przy okrągłym stole.
(czytaj więcej)