Dziś mamy 7 stycznia 2026, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2025

Powiatowy konkurs chemiczny. Sukces uczniów "Krzywoustego"

fot. powierzone

fot. powierzone

26 maja 2025 roku w I LO #im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Chemiczny „KWARK”.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy chemicznej i popularyzacja trudnych zagadnień chemicznych w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu przez 120 minut rozwiązywali test składający się z 40 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Były to zadania dotyczące głównie chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą chemiczną i umiejętnością wykonywania obliczeń chemicznych.

W Konkursie wzięli udział licealiści z Nakła i Szubina. I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowali uczniowie z klasy II bch A i II bch B.

Poziom XVII Powiatowego Konkursu Chemicznego był wysoki, rywalizacja wyrównana, a nasi uczniowie odnieśli sukces.

I miejsce zajęła Weronika Kołcz z klasy II bch A

II miejsce zajął Bartosz Wrzeszcz z klasy II bch A

III miejsce zajęła Maja Krysiak z klasy II bch A

Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Laureatom i wszystkim pozostałym uczestnikom rywalizacji należą się gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Materiał: Lidia Mathews / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przewlekła choroba nerek. W początkowej fazie nie daje objawów

Nerki pełnią kluczowe funkcje w organizmie# człowieka, tj. wydalniczą, wydzielniczą, metaboliczną. Odpowiadają za filtrowanie krwi od produktów przemiany materii, regulację gospodarki wodno-elektrolitowej, równoważenie poziomu ciśnienia krwi, aktywację witaminy D oraz produkcję hormonów stymulujących powstawanie czerwonych krwinek.

(czytaj więcej)
0

Masowy mord na Polakach. Zapomniana niemiecka zbrodnia

Szwedzkie Góry #- zapomniana niemiecka zbrodnia. 6 stycznia 1940 roku, w Święto Trzech Króli, Niemcy dokonali masowego mordu na Polakach w tzw. Górach Szwedzkich (obecnie obszar warszawskiego Bemowa).

(czytaj więcej)
0

Co zrobić z choinką po świętach? Bez szkody dla środowiska

Święta i Nowy Rok już dawno za nami, choinka wygląda #coraz marniej, a jej igły zaczynają sypać się na podłogę. Dlatego najwyższy czas się jej pozbyć. Jak to zrobić, żeby było ekologicznie i bez szkody dla środowiska?

(czytaj więcej)
0

Opieka nad zwierzętami podczas mrozów. O co należy zadbać?

GLW przypomina o podstawowych zasadach #opieki nad zwierzętami podczas mrozów.

(czytaj więcej)