Dziś mamy 10 stycznia 2026, sobota, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2025

"Wiatrak w ołówku". Kolejne warsztaty rysunkowe

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Wczoraj w naszej czytelni odbyły się # warsztaty rysunkowe dla dzieci, których tematem przewodnim był "Wiatrak w ołówku".

Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem do tematu, w którym dzieci miały okazję zapoznać się z rysunkiem wiatraka oraz jego znaczeniem w pejzażu wiejskim. Następnie prowadząca, zwróciła uwagę na istotność linii horyzontu oraz roli, jaką odgrywa w kompozycji rysunku.

W trakcie zajęć dzieci, korzystając z ołówków, zaczęły szkicować linię horyzontu, a później dodawać budynki zwracając uwagę na prostopadłą linię ścian względem horyzontu, co miało na celu nauczenie ich perspektywy. Uczestnicy z zaangażowaniem pracowali nad swoimi rysunkami, starając się oddać odpowiednie proporcje oraz dynamikę przedstawianego obrazu.

Każde dziecko miało możliwość indywidualnego podejścia do tematu; niektóre rysunki przedstawiały wiatraki otoczone malowniczymi polami, inne zaś były bardziej abstrakcyjne. Prowadząca podpowiadała i inspirowała dzieci, zachęcając je do eksperymentowania z różnymi kształtami i cieniowaniem.

Podsumowując, warsztaty "Wiatrak w ołówku" były wspaniałą okazją do kreatywnej ekspresji oraz nauki technik rysunkowych, a także do integracji dzieci, które mogły wymieniać się pomysłami i inspiracjami.

Widzimy się ponownie 29 kwietnia o stałej porze!

Do zobaczenia.

materiał: Joanna Brzozowska/ GBP Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 25

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bój o Szubin. Ciężka próba dla powstańców

Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.

(czytaj więcej)
0

Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?

Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.

(czytaj więcej)
0

Nie daj się infekcjom. Zimą postaw na kiszonki

Zimą nasz organizm potrzebuje# odpowiedniego wsparcia, by stawić czoła chłodowi i zwiększonemu ryzyku infekcji.

(czytaj więcej)
0

Jedyna kobieta wśród cichociemnych. Rocznica śmierci gen. Zawadzkiej

Jedna z dwóch Polek ze stopniem #generalskim, jedyna kobieta wśród cichociemnych i legendarna kurierka Armii Krajowej.

(czytaj więcej)