Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Dawka przypominająca a certyfikat szczepienia. Sprawdź szczegóły!

fot. pacjent.gov.pl

fot. pacjent.gov.pl

Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson? Twój Unijny# Certyfikat Covid (UCC) po szczepieniu przypominającym będzie dostępny po 14 dniach od szczepienia. Do tego czasu ważny pozostaje dotychczasowy UCC

Jesteś po dawce przypominającej szczepienia przeciw COVID-19 i zastanawiasz się, czy możesz się posłużyć swoim Unijnym Certyfikatem Covid (UCC), jadąc za granicę lub potwierdzając, że nie wliczasz się do limitu osób na imprezie?

Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson

Po szczepieniu przypominającym przez 14 dni na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP będziesz widzieć dotychczasowy Unijny Certyfikat Covid, który dostałeś/aś po zaszczepieniu preparatem J&J. Możesz się nim posługiwać tak samo jak przed szczepieniem przypominającym.

Nowy Unijny Certyfikat Covid, po szczepieniu przypominającym, pojawi się po 14 dniach na Internetowym Koncie Pacjenta, w aplikacji mojeIKP i w aplikacji mObywatel. Będzie ważny przez rok od szczepienia przypominającego.

Jeśli zaszczepiłeś/aś się dawką przypominającą przed 3 grudnia, to dostałeś nowy Unijny Certyfikat Covid (UCC) od razu po szczepieniu. Aplikacje skanujące odczytywały jednak Twoje szczepienie dawką przypominającą jako drugą dawkę szczepienia preparatem dwudawkowym. Dlatego uznawały, że Twój UCC po szczepieniu przypominającym jest ważny dopiero po 14 dniach od szczepienia. Żeby uniknąć sytuacji, w której mimo pełnego zaszczepienia się, nie możesz się posłużyć swoim certyfikatem, teraz odzyskałeś/aś dostęp do starego certyfikatu. Swój Unijny Certyfikat Covid po szczepieniu przypominającym zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP po 14 dniach od terminu szczepienia. Będzie od razu ważny.

Jeśli jesteś po szczepieniu preparatem dwudawkowym: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna

Po szczepieniu przypominającym otrzymasz w punkcie szczepień, na życzenie, wydruk Unijnego Certyfikatu Covid, ważny przez rok od daty szczepienia przypominającego. Możesz go także pobrać z Internetowego Konta Pacjenta, aplikacji mObywatel oraz mieć stale przy sobie w aplikacji mojeIKP. Możesz się nim od razu posługiwać np. podczas wyjazdu za granicę.

Sprawdź przed rozpoczęciem podróży zagranicznej

Przed wyjazdem za granicę, zawsze sprawdź, jakie w danym kraju obowiązują obostrzenia i wymagania. Aktualne zasady podróżowania dla państw członkowskich UE znajdziesz na stronie Re-open EU. W przypadku pozostałych krajów sprawdź oficjalne źródła informacji w internecie lub skontaktuj się z przedstawicielstwami dyplomatycznymi tych państw.

Nic się nie zmienia po szczepieniu uzupełniającym

Szczepienie uzupełniające (dawka dodatkowa) otrzymują osoby o obniżonej odporności po 28 dniach od pełnego zaszczepienia. Nie przedłuża ono ważności Unijnego Certyfikatu Covid. Nie generuje więc nowego UCC.

Materiał: pacjent.gov.pl

Oceń artykuł: 2 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  Realista, w dniu 07-12-2021 16:32:03 napisał:

  Za niedługo będzie nas o miliony więcej, bo ludzie nie chcą przyjmować trzeciej dawki, a później czwartej i piątej...

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Do ministra gówna i zdrowia , w dniu 07-12-2021 16:42:13 napisał:

  Kuwa miałem jedną dawką być zaszczepiony na całe życie! Oszukali mnie! A gdzie znajdę paszport szczepienia na polio?

  odpowiedz

  • 15 (17)

  Gnojokok, w dniu 07-12-2021 17:56:28 napisał:

  W raporcie „Szczepionki Covid-19: względy etyczne, prawne i praktyczne” (Rezolucja 2361), sekcja 7.3 stwierdza się, że państwa członkowskie i UE są zachęcane do działania w celu zapewnienia wysokiej akceptacji szczepionek 7.3.1. Dopilnować, aby obywatele byli informowani, że szczepienia NIE są obowiązkowe i że nikt nie jest naciskany politycznie, społecznie lub w inny sposób, aby się zaszczepić, jeśli nie chce; 7.3.2. Dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub nie chce zostać zaszczepiony.Tak więc przepisy to jedno-a życie w państwie PiS to drugie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Konstrukcje stalowe
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)