Dziś mamy 21 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Dawka przypominająca a certyfikat szczepienia. Sprawdź szczegóły!

fot. pacjent.gov.pl

fot. pacjent.gov.pl

Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson? Twój Unijny# Certyfikat Covid (UCC) po szczepieniu przypominającym będzie dostępny po 14 dniach od szczepienia. Do tego czasu ważny pozostaje dotychczasowy UCC

Jesteś po dawce przypominającej szczepienia przeciw COVID-19 i zastanawiasz się, czy możesz się posłużyć swoim Unijnym Certyfikatem Covid (UCC), jadąc za granicę lub potwierdzając, że nie wliczasz się do limitu osób na imprezie?

Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson

Po szczepieniu przypominającym przez 14 dni na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP będziesz widzieć dotychczasowy Unijny Certyfikat Covid, który dostałeś/aś po zaszczepieniu preparatem J&J. Możesz się nim posługiwać tak samo jak przed szczepieniem przypominającym.

Nowy Unijny Certyfikat Covid, po szczepieniu przypominającym, pojawi się po 14 dniach na Internetowym Koncie Pacjenta, w aplikacji mojeIKP i w aplikacji mObywatel. Będzie ważny przez rok od szczepienia przypominającego.

Jeśli zaszczepiłeś/aś się dawką przypominającą przed 3 grudnia, to dostałeś nowy Unijny Certyfikat Covid (UCC) od razu po szczepieniu. Aplikacje skanujące odczytywały jednak Twoje szczepienie dawką przypominającą jako drugą dawkę szczepienia preparatem dwudawkowym. Dlatego uznawały, że Twój UCC po szczepieniu przypominającym jest ważny dopiero po 14 dniach od szczepienia. Żeby uniknąć sytuacji, w której mimo pełnego zaszczepienia się, nie możesz się posłużyć swoim certyfikatem, teraz odzyskałeś/aś dostęp do starego certyfikatu. Swój Unijny Certyfikat Covid po szczepieniu przypominającym zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP po 14 dniach od terminu szczepienia. Będzie od razu ważny.

Jeśli jesteś po szczepieniu preparatem dwudawkowym: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna

Po szczepieniu przypominającym otrzymasz w punkcie szczepień, na życzenie, wydruk Unijnego Certyfikatu Covid, ważny przez rok od daty szczepienia przypominającego. Możesz go także pobrać z Internetowego Konta Pacjenta, aplikacji mObywatel oraz mieć stale przy sobie w aplikacji mojeIKP. Możesz się nim od razu posługiwać np. podczas wyjazdu za granicę.

Sprawdź przed rozpoczęciem podróży zagranicznej

Przed wyjazdem za granicę, zawsze sprawdź, jakie w danym kraju obowiązują obostrzenia i wymagania. Aktualne zasady podróżowania dla państw członkowskich UE znajdziesz na stronie Re-open EU. W przypadku pozostałych krajów sprawdź oficjalne źródła informacji w internecie lub skontaktuj się z przedstawicielstwami dyplomatycznymi tych państw.

Nic się nie zmienia po szczepieniu uzupełniającym

Szczepienie uzupełniające (dawka dodatkowa) otrzymują osoby o obniżonej odporności po 28 dniach od pełnego zaszczepienia. Nie przedłuża ono ważności Unijnego Certyfikatu Covid. Nie generuje więc nowego UCC.

Materiał: pacjent.gov.pl

Oceń artykuł: 2 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  Realista, w dniu 07-12-2021 16:32:03 napisał:

  Za niedługo będzie nas o miliony więcej, bo ludzie nie chcą przyjmować trzeciej dawki, a później czwartej i piątej...

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Do ministra gówna i zdrowia , w dniu 07-12-2021 16:42:13 napisał:

  Kuwa miałem jedną dawką być zaszczepiony na całe życie! Oszukali mnie! A gdzie znajdę paszport szczepienia na polio?

  odpowiedz

  • 15 (17)

  Gnojokok, w dniu 07-12-2021 17:56:28 napisał:

  W raporcie „Szczepionki Covid-19: względy etyczne, prawne i praktyczne” (Rezolucja 2361), sekcja 7.3 stwierdza się, że państwa członkowskie i UE są zachęcane do działania w celu zapewnienia wysokiej akceptacji szczepionek 7.3.1. Dopilnować, aby obywatele byli informowani, że szczepienia NIE są obowiązkowe i że nikt nie jest naciskany politycznie, społecznie lub w inny sposób, aby się zaszczepić, jeśli nie chce; 7.3.2. Dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub nie chce zostać zaszczepiony.Tak więc przepisy to jedno-a życie w państwie PiS to drugie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Burak
1,49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Polędwiczki wieprzowe
19,99PLN
Wątróbka drobiowa
3,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)