Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Deweloper chce wybudować kilkanaście domów i kilka szeregowców

Występ się rozrasta, a plany gminy i# deweloperów wskazują, że taki trend się utrzyma jeszcze przez lata. W ostatnim czasie burmistrz wydał decyzję, która zezwala na kolejne budownictwo wielorodzinne w tej miejscowości. Za ich budowę ma odpowiadać jeden z lokalnych deweloperów.

Nie tylko gminna spółka zajmuje się budową nieruchomości na terenie Występu. Takie plany ma również firma budowlano deweloperska Pascal z Nakła. Przypomnijmy. W Występie, na koniec 2018 roku został oddany do użytku budynek wielorodzinny, wybudowany przez gminną spółkę Nakielska Administracja Domów Mieszkalnych, składający się z 40 mieszkań. Połowa z nich była przydzielana przez komisję, a pozostałe zostały przekazane na sprzedaż. Jak wynika z informacji na stronie NADM, w kwietniu tego roku zakończono sprzedaż tych mieszkań. Spółka NADM planuje w kolejnych latach budowę kolejnego bloku, również w Występie, przy ulicy Dębowej. Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby się rozpocząć budowa, ale nie wcześniej niż po zakończeniu budowy bloku w Nakle.

Tymczasem nakielska firma Pascal Pascal uzyskała od burmistrza gminy Nakło decyzję środowiskową, która umożliwia budowę kolejnych budynków mieszkalnych w Występie. Mają one powstać w rejonie ulicy Rybackiej. Na działce o powierzchni ponad 6,5 hektara prywatny deweloper ma w planach na powierzchni około 3,2 hektara wybudować 11 budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Poza nimi, na tym obszarze mają powstać również 3 budynki szeregowe, w każdym po 6 lokali mieszkalnych oraz kolejne dwa szeregowce składające się z 7 lokali. Budynki mają zostać przyłączone do istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej. Poza tym, na tym terenie powstanie droga wewnętrzna oraz teren rekreacyjny. Łączna powierzchnia budynków ma wynosić ponad 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. Droga wewnętrzna, chodniki, miejsca postojowe oraz utwardzone tereny rekreacyjne mają mieć kolejne ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Pozostała część terenu to tzw. powierzchnia biologicznie czynna.

Działka, na której mają powstać budynki mieszkalne nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie teren ten to łąki, nieużytki i grunty orne. Teren leży na obszarze Natura 2000 jednak Regionalny Inspektorat Ochrony Środowiska stwierdził, że nie ma na nim siedlisk zagrożonych gatunków i przedsięwzięcie to nie wpływa znacząco na środowisko. Na działce, na której mają powstać budynki znajduje się wiele drzew i krzewów. Inwestor zapewnił, że nie będzie dokonywał ich wycinki, w czasie budowy zostaną one zabezpieczone, a budynki powstaną tylko na fragmencie działki, który stanowi nieużytek. Burmistrz po przeanalizowaniu opinii RDOŚ, Sanepidu i Wód Polskich wydał decyzję zezwalającą na działania dewelopera na wspomnianej działce w rejonie ul. Rybackiej w Występie. Nie stwierdzono możliwości negatywnego wpływu tego przedsięwzięcia na środowisko ani na etapie budowy, ani później, kiedy budynki zostaną zasiedlone przez mieszkańców.

Oceń artykuł: 28 48

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (18)

  Nakielanin, w dniu 02-12-2021 17:16:40 napisał:

  Każdy wie że listonosz dorobił się na wyzysku i okłamywaniu ludzi. I znajomi z powiatu napewno zmienia odpowiednio plan zagodospodarowania terenu, bo kolesiostwo w naszym powiecie i gminie nadal trzyma się dobrze, starzy wyjadacze tylko stołkami się zamieniają od ,,X" czasu niestety.

  odpowiedz

  • 19 (19)

  Masakra, w dniu 02-12-2021 17:34:53 napisał:

  Mafia dalej rozszerza swoje macki

  odpowiedz

  • 7 (11)

  Kajetan kajetanowicz, w dniu 02-12-2021 18:11:37 napisał:

  Listonosz de best

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Info dla bhrmistrzyka , w dniu 02-12-2021 20:08:25 napisał:

  Wszytko tylko kłos. Raz mnie wydymał na kilka stów. Za te podnośniki się rozliczył?

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Orzeł Bielik, w dniu 02-12-2021 20:38:46 napisał:

  Jestem przeciwny budowaniu na terenach objętych ochroną. Ciekaw jestem jak długo obserwowali ten teren pod kątem występowania gatunków zagrożonych. Teren chroniony, a budować można, takie rzeczy tylko w Polsce. Zamek w Stobnicy, o którym głośno, też budowali na terenie NATURA2000, teraz będą go rozbierać. Może i o Występie będzie głośno. A swoja drogą, kto chciałby mieszkać na tych mokradłach. Budowa na tym terenie to spore ryzyko, a do tego komary, a podjazd zimą tylko z łańcuchami, no chyba, że windę zamontują.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 02-12-2021 20:51:32 napisał:

  Taka budowa jak na Łokietka ?

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Orzeł Bielik, w dniu 02-12-2021 20:56:37 napisał:

  A tutaj info o Stobnicy: https://dorzeczy.pl/kraj/173021/budowa-zamku-w-stobnicy-nowe-szokujace-fakty.html Gdy afera wyszła na jaw poleciała niejedna głowa. Czas pokaże co się wydarzy w Nakle.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (12)

  Stary Występiak, w dniu 02-12-2021 21:44:57 napisał:

  To tereny zalewowe. Przypominam, ze raz na 25 lat wylewa tam Noteć . Będzie trzeba pontony kupić ,żeby dopłynąć do Występu .Nie powinno się wydawać decyzji gdzie narażone jest życie i zdrowie przyszłych mieszkańców...

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Smutna, w dniu 02-12-2021 21:48:55 napisał:

  Ten Pascal ociepla blok na Dąbrowskiego masakra od lata to robią i konca nie widać

  odpowiedz

  • 6 (6)

  LEW , w dniu 02-12-2021 22:53:54 napisał:

  Kielak nie ma gruntu, to do gminy.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  orzeł, w dniu 03-12-2021 07:39:50 napisał:

  Zawsze dobrze jak coś się dzieje, ale z tą budową to poroniony pomysł! Kto będzie chciał tam mieszkać? Chyba, że deweloper chce tylko wyprać brudne pieniądze! Ciekawe ile dostał b.....z za wyrażenie zgody?

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Puzon, w dniu 03-12-2021 10:10:24 napisał:

  Po co niszczyć zieleń zaraz inni wpadną na ten pomysł W chobielinie domu stawiają może niech tam postawią

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)