Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Deweloper chce wybudować kilkanaście domów i kilka szeregowców

Występ się rozrasta, a plany gminy i# deweloperów wskazują, że taki trend się utrzyma jeszcze przez lata. W ostatnim czasie burmistrz wydał decyzję, która zezwala na kolejne budownictwo wielorodzinne w tej miejscowości. Za ich budowę ma odpowiadać jeden z lokalnych deweloperów.

Nie tylko gminna spółka zajmuje się budową nieruchomości na terenie Występu. Takie plany ma również firma budowlano deweloperska Pascal z Nakła. Przypomnijmy. W Występie, na koniec 2018 roku został oddany do użytku budynek wielorodzinny, wybudowany przez gminną spółkę Nakielska Administracja Domów Mieszkalnych, składający się z 40 mieszkań. Połowa z nich była przydzielana przez komisję, a pozostałe zostały przekazane na sprzedaż. Jak wynika z informacji na stronie NADM, w kwietniu tego roku zakończono sprzedaż tych mieszkań. Spółka NADM planuje w kolejnych latach budowę kolejnego bloku, również w Występie, przy ulicy Dębowej. Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby się rozpocząć budowa, ale nie wcześniej niż po zakończeniu budowy bloku w Nakle.

Tymczasem nakielska firma Pascal Pascal uzyskała od burmistrza gminy Nakło decyzję środowiskową, która umożliwia budowę kolejnych budynków mieszkalnych w Występie. Mają one powstać w rejonie ulicy Rybackiej. Na działce o powierzchni ponad 6,5 hektara prywatny deweloper ma w planach na powierzchni około 3,2 hektara wybudować 11 budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Poza nimi, na tym obszarze mają powstać również 3 budynki szeregowe, w każdym po 6 lokali mieszkalnych oraz kolejne dwa szeregowce składające się z 7 lokali. Budynki mają zostać przyłączone do istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej. Poza tym, na tym terenie powstanie droga wewnętrzna oraz teren rekreacyjny. Łączna powierzchnia budynków ma wynosić ponad 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. Droga wewnętrzna, chodniki, miejsca postojowe oraz utwardzone tereny rekreacyjne mają mieć kolejne ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Pozostała część terenu to tzw. powierzchnia biologicznie czynna.

Działka, na której mają powstać budynki mieszkalne nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie teren ten to łąki, nieużytki i grunty orne. Teren leży na obszarze Natura 2000 jednak Regionalny Inspektorat Ochrony Środowiska stwierdził, że nie ma na nim siedlisk zagrożonych gatunków i przedsięwzięcie to nie wpływa znacząco na środowisko. Na działce, na której mają powstać budynki znajduje się wiele drzew i krzewów. Inwestor zapewnił, że nie będzie dokonywał ich wycinki, w czasie budowy zostaną one zabezpieczone, a budynki powstaną tylko na fragmencie działki, który stanowi nieużytek. Burmistrz po przeanalizowaniu opinii RDOŚ, Sanepidu i Wód Polskich wydał decyzję zezwalającą na działania dewelopera na wspomnianej działce w rejonie ul. Rybackiej w Występie. Nie stwierdzono możliwości negatywnego wpływu tego przedsięwzięcia na środowisko ani na etapie budowy, ani później, kiedy budynki zostaną zasiedlone przez mieszkańców.

Oceń artykuł: 28 48

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (18)

  Nakielanin, w dniu 02-12-2021 17:16:40 napisał:

  Każdy wie że listonosz dorobił się na wyzysku i okłamywaniu ludzi. I znajomi z powiatu napewno zmienia odpowiednio plan zagodospodarowania terenu, bo kolesiostwo w naszym powiecie i gminie nadal trzyma się dobrze, starzy wyjadacze tylko stołkami się zamieniają od ,,X" czasu niestety.

  odpowiedz

  • 19 (19)

  Masakra, w dniu 02-12-2021 17:34:53 napisał:

  Mafia dalej rozszerza swoje macki

  odpowiedz

  • 7 (11)

  Kajetan kajetanowicz, w dniu 02-12-2021 18:11:37 napisał:

  Listonosz de best

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Info dla bhrmistrzyka , w dniu 02-12-2021 20:08:25 napisał:

  Wszytko tylko kłos. Raz mnie wydymał na kilka stów. Za te podnośniki się rozliczył?

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Orzeł Bielik, w dniu 02-12-2021 20:38:46 napisał:

  Jestem przeciwny budowaniu na terenach objętych ochroną. Ciekaw jestem jak długo obserwowali ten teren pod kątem występowania gatunków zagrożonych. Teren chroniony, a budować można, takie rzeczy tylko w Polsce. Zamek w Stobnicy, o którym głośno, też budowali na terenie NATURA2000, teraz będą go rozbierać. Może i o Występie będzie głośno. A swoja drogą, kto chciałby mieszkać na tych mokradłach. Budowa na tym terenie to spore ryzyko, a do tego komary, a podjazd zimą tylko z łańcuchami, no chyba, że windę zamontują.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 02-12-2021 20:51:32 napisał:

  Taka budowa jak na Łokietka ?

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Orzeł Bielik, w dniu 02-12-2021 20:56:37 napisał:

  A tutaj info o Stobnicy: https://dorzeczy.pl/kraj/173021/budowa-zamku-w-stobnicy-nowe-szokujace-fakty.html Gdy afera wyszła na jaw poleciała niejedna głowa. Czas pokaże co się wydarzy w Nakle.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (12)

  Stary Występiak, w dniu 02-12-2021 21:44:57 napisał:

  To tereny zalewowe. Przypominam, ze raz na 25 lat wylewa tam Noteć . Będzie trzeba pontony kupić ,żeby dopłynąć do Występu .Nie powinno się wydawać decyzji gdzie narażone jest życie i zdrowie przyszłych mieszkańców...

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Smutna, w dniu 02-12-2021 21:48:55 napisał:

  Ten Pascal ociepla blok na Dąbrowskiego masakra od lata to robią i konca nie widać

  odpowiedz

  • 6 (6)

  LEW , w dniu 02-12-2021 22:53:54 napisał:

  Kielak nie ma gruntu, to do gminy.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  orzeł, w dniu 03-12-2021 07:39:50 napisał:

  Zawsze dobrze jak coś się dzieje, ale z tą budową to poroniony pomysł! Kto będzie chciał tam mieszkać? Chyba, że deweloper chce tylko wyprać brudne pieniądze! Ciekawe ile dostał b.....z za wyrażenie zgody?

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Puzon, w dniu 03-12-2021 10:10:24 napisał:

  Po co niszczyć zieleń zaraz inni wpadną na ten pomysł W chobielinie domu stawiają może niech tam postawią

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Konstrukcje stalowe
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)