Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Dla dzieci i młodzieży. Propagowano elementy ratownictwa

fot. pow.

fot. pow.

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wczesnej wiosny #jest zaangażowana w organizację zajęć integracyjnych oraz szkoleniowych dla dzieci i młodzieży zarówno z terenu powiatu nakielskiego jak również z innych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Głównym celem prowadzonych zajęć jest integracja na świeżym powietrzu oraz propagowanie elementów ratownictwa i zachowań prewencyjnych w trakcie codziennych obowiązków oraz zbliżających się wakacji.

W ramach praktyk szkolnych w działania na rzecz bezpieczeństwa powszechnego została również zaangażowana młodzież z klas o profilu wojskowym z Mroczy i Szubina.

Dzieci i młodzież z placówek oświatowych poznają tajniki pierwszej pomocy, bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi, a także ochrony przeciwpożarowej. Koordynatorem tego projektu są dowódca JOT JRS Maciej Studziński oraz rat.spec. Marek Kończewski, którzy czuwają nad całością prowadzonych zajęć i ich rzetelnym wykonaniem.
Ważnym i nieodzownym elementem prowadzonych zajęć jest także sport poprzez który młodzież może rozwijać swoje pasje oraz tężyznę fizyczną. W działania te na stałe wpisał się Rajd Rowerowy Szkoły Podstawowej z Laskownicy, gdzie pieczę nad organizacją i współpracą trzyma Pan Robert Koniec.

W trakcie prowadzonych zajęć sportowych jest również stały element czyli strzelectwo sportowe, gdzie dzięki wsparciu JRS przy wykorzystaniu potencjału kadrowo sprzętowego realizowany jest program strzelań małokalibrowych oraz rozpowszechnianie dyscypliny olimpijskiej jaką jest strzelectwo sportowe. Nad całością tego aspektu czuwają instruktorzy Robert Światłowski i Łukasz Faltyński, którzy na bieżąco prowadzą zajęcia na strzelnicy sportowej w Kowalewku, przygotowując strzelców do egzaminów na patent strzelecki, oraz doskonaląc umiejętności strzeleckie zawodników.

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w ramach podpisanych porozumień współpracuje również z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach, co owocuje szerokimi działaniami dla dzieci zarówno z Gminy Sadki jak i z terenu Gminy Kcynia. Dzięki zaangażowaniu zespołu animatorów między innymi Pani Magdaleny Sobieckiej oraz Pani dyrektor Iwonie Biniak najmłodsi mają okazję w oparciu o bazę szkoleniową JRS realizować wiele projektów dla najmłodszych.

Efektami porozumień można wskazać szereg przedsięwzięć takich jak przeprowadzony w ubiegłą niedzielę piknik rodzinny w Kowalewku, gdzie było mnóstwo atrakcji, które zapewnił zarówno GOK Sadki jak również Strzelnica Kowalewko JRS oraz Panią Sołtys Alicja Woźniak wraz z Radą Sołecką.

W kolejnych dniach strzelnicę w Kowalewku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im.ks.dr Bolesława Domańskiego z Zakrzewa, a dokładnie klasa 7c z Panią Olgą Bermes i Panem Piotrem Hallek.

A to nie koniec zajęć najbliższym czasie dla najmłodszych.

Realizacja wszelkich działań dla dzieci i młodzieży jest efektem wieloletniej działalności Statutowej JRS na rzecz rozpowszechniania kultury i sportu, a także działań na rzecz obronności kraju i bezpieczeństwa powszechnego.
Kadra jednostki liczy na owocną współpracę w kolejnych latach mając na względzie dobro dzieci i młodzieży oraz promocję regionu Krajny i Pałuk.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Kret, w dniu 24-06-2022 10:33:33 napisał:

  Lanserzy zupełnie niepotrzebnie w naszej gminie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  hhhh, w dniu 24-06-2022 11:01:22 napisał:

  ta cała jednostka działa mi na nerwy! cwaniaczki do rozwiązania i tyle w temacie. Może gdyby burmistrz maił odwagę i radni to w końcu by temat doprowadzili do końca. były spotkania już mówiące o likwidacji tego tworu i co?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)