Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

25 grudnia 2021

Dla dzieci w Kazachstanie. Podczas akcji zebrano prawie 3 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci pamiętały także przed świętami o# kolegach i koleżankach w Kazachstanie.

Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, zakończyło Misyjną Akcję Charytatywną „Dla Domów Dziecka w Kazachstanie”. Od października do grudnia wolontariusze na różne sposoby rozprowadzali kalendarze – cegiełki od ojca misjonarza ks. Artura Zaraś, który dziś posługuje na misji w Kazachstanie. Do akcji włączyła się Parafia św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią, nauczyciele i rodzice nakielskiej „Dwójki”, młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół im. W. Łokietka w Lubaszczu oraz Lenka Szarwark, wolontariuszka z SP 4 w Nakle.

Współpraca i zaangażowanie sprawiły, że do dzieci w Kapszagaj powędrowała na święta kwota 2850 zł.

W imieniu ks. Artura i jego podopiecznych serdecznie dziękuję ks. Tadeuszowi Michalak proboszczowi parafii św. Stanisława BM, pani Agnieszce Andrzejewskiej opiekunowi SKC w Lubaszczu, Lence Szarwark, wolontariuszom SKC z „Dwójki” i każdemu kto zakupił cegiełkę i otworzył swoje serce na potrzeby dzieci. Błogosławionych Świąt. 

Materiał: Katarzyna Dobosz - opiekun SKC

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)