Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lipca 2021

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny ma już 8,6 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w 29,3 tys. lokalizacji. Oferta jest niezwykle bogata – z KDR zapłacimy mniej w dużych sieciach, ale też u lokalnych przedsiębiorców. To zarówno sklepy, jak i parki rozrywki, sale zabaw, pływalnie, kina, muzea, a nawet ośrodki wypoczynkowe. I wiele, wiele innych miejsc.

Pełna lista partnerów i punktów oferujących zniżki znajduje się w portalu Emp@tia. https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

W muzeach zapłacimy mniej

Jeżeli w czasie wakacyjnego urlopu planujemy odwiedzić Łódź – lub na co dzień mieszkamy w tym mieście, do tej pory było nam nie po drodze – warto odwiedzić Centralne Muzeum Włókiennictwa. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość zakupu biletów z 50 proc. rabatem. Jak informuje Muzeum, aktualnie na zwiedzających czekają 2 wystawy czasowe: „Ziemia (P)oddana” – wystawa o relacjach człowieka z naturą, oraz „Działy otwarte / Działy zamknięte” – wystawa jubileuszowa na 60-lecie CMWŁ. To także dwie wystawy stałe.

Również w Łodzi zniżkę w wysokości 20 proc. oferuje Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne wraz ze Skansenem Łęczycka Zagroda Chłopska. – Zapraszamy na wystawy: archeologiczną, etnograficzną, numizmatyczną, oraz do muzeum na wolnym powietrzu w Kwiatkówku – zachęca Ida Wojnarowska, Specjalista ds. Promocji i Informacji z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Dobranocka… też ze zniżką

To, że dzieci lubią bajki, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Lubi je też niejeden dorosły. Z sentymentem wracamy do czasów dzieciństwa i oglądanych wówczas animacji, które znacznie różnią się od tego, co dzisiaj możemy obejrzeć w telewizji czy w internecie.

Taką „podróż w czasie” umożliwia np. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Jak informuje, posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 15 proc. zniżki przy zakupie wejściówek do Muzeum.

Bliżej natury

Ci, którzy cenią sobie kontakt z naturą i piękno przyrody, też mają na co liczyć. Magurski Park Narodowy – oprócz darmowego wstępu dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – oferuje zniżkę dotyczącą Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego MPN im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.

– Dla każdego posiadacza KDR bilet jest w cenie 1 zł, co przy pozostałych cenach biletów – 10 i 8 zł – jest sporą różnicą. Ta symboliczna kwota ułatwia rodzinom wielodzietnym korzystanie z oferty edukacyjnej i turystycznej w Magurskim Parku Narodowym – mówi Magdalena Kuś, Kierownik Zespołu ds. Edukacji Magurskiego Parku Narodowego z siedzibą w Krempnej.

Również Poleski Park Narodowy oferuje więcej niż darmowy wstęp. Posiadacze Karty Dużej Rodziny nie zapłacą bowiem za nocleg na polach wypoczynkowych w Babsku, Pieszowoli i Łomnicy oraz na miejscu biwakowym w Łowiszowie. Dodatkowo osobom tym przysługuje zniżka na wstęp do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Starym Załuczu w postaci 50 proc. stawki.

Na zamek!

Żądni przygód? Nie ma sprawy! Zamek Książ w Wałbrzychu to monumentalny kompleks architektoniczny o unikalnym na skalę Europy położeniu na cyplu skalnym pośród lasów Książańskiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na bogatą, ponad 700-letnią historię oraz niezwykłą kubaturę obiekt został wpisany na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa, znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Ciekawostka! Książ jako zespół rezydencjonalny obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce, po Zamku krzyżackim w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie.

– W zamku honorujemy Kartę Dużej Rodziny na podstawowe zwiedzanie. Bilet w kwocie 20zł za osobę przysługuje dzieciom od 4. do 25. roku życia po okazaniu Karty – wskazuje Maciej Meissner, Specjalista ds. marketingu Zamku Książ w Wałbrzychu.

Z kulturą za pan brat

Jeżeli mamy ochotę na trochę wyższej kultury, możemy odwiedzić Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z 50 proc. zniżki na zakup biletów na Koncerty familijne dla niemowląt i kobiet w ciąży z cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka” oraz dla przedszkolaków „Akademia WioliMisia”. Rabat obowiązuje również na Szkolne koncerty edukacyjne oraz Koncerty dla młodzieży. Dodatkowo na koncerty symfoniczne oraz kameralne posiadacze Karty mogą kupić bilety w specjalnej cenie (niższej od ceny ulgowej).

Ważne! Karta Dużej Rodzin w aplikacji mObywatel

Przypominamy, że od 9 czerwca 2021 r. wyświetlanie Karty Dużej Rodziny możliwe jest w aplikacji mObywatel. Dotychczasowa aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Narożniki
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Remonty mieszkań
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Nowe stylizacje
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)