Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

09 maja 2022

Dopłaty do zakupu telewizora lub dekodera w trudnej sytuacji materialnej

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Od początku marca w ramach rządowego programu można# składać wnioski o dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora, w związku z nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Polacy złożyli już ponad 140 tys. wniosków.

Obecnie w naszym kraju trwa proces zmiany sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Zmiana ta polega na przejściu ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC. W związku z tym osoba, która nie ma telewizora lub dekodera umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w nowym standardzie, straci dostęp do ulubionych kanałów. Dla wielu taka zmiana może być problemem, dlatego też Rząd uruchomił dofinansowanie do zakupu sprzętu umożliwiającego odbiór nowoczesnej telewizji. Do wyboru są dwie możliwości złożenie wniosku o dofinansowanie do zakupu dekodera w kwocie 100 zł lub dopłata do zakupu telewizora w wysokości 250 zł.

Dla kogo dofinansowanie?

W celu skorzystania z dofinansowania do zakupu dekodera lub telewizora należy złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić on-line lub osobiście w placówce Poczty Polskiej. Wniosek może złożyć każda osoba. Przy czym na jedno gospodarstwo domowe może zostać przyznane tylko jedno dofinansowanie, niezależnie od ilości osób pozostających w tym gospodarstwie. Jeśli Twoja sytuacja materialna nie pozwala Ci na kupno nowego dekodera dostosowanego do zmiany standardu nadawania telewizji cyfrowej bądź potrzebujesz wsparcia finansowego na zakup nowego odbiornika telewizyjnego - rządowy program dofinansowania jest właśnie dla Ciebie! (Przy czym warto zaznaczyć, że program nie jest uzależniony od wysokości dochodów osób pozostających w gospodarstwie domowym, każdy może skorzystać z oferowanej pomocy).

Dane osób wnioskujących o dofinansowanie nie są przetwarzane na potrzeby ściągania abonamentu RTV

Informujemy, że dane osób wnioskujących o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora nie są przetwarzane na potrzeby ściągania abonamentu. Gwarantuje to zapis art. 22 ustawy z dnia 24 lutego 2022 r. o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Program dofinansowania trwa do 31 grudnia 2022 r. - do tego czasu można otrzymać i zrealizować świadczenie.

Materiał: Cyfryzacja KPRM

Oceń artykuł: 2 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 22 (22)

  Mariusz, w dniu 09-05-2022 16:06:16 napisał:

  Wystarczy nie okradać Polaków to nie trzeba będzie do wszystkiego dopłat robić

  odpowiedz

  • 15 (15)

  Mig, w dniu 09-05-2022 16:07:33 napisał:

  Do końca 2023 nadal będzie można oglądać bez dekodera tylko tvpis 1, 2, Info przypadek?

  odpowiedz

  • 15 (15)

  IKS, w dniu 09-05-2022 16:17:53 napisał:

  Nie przekażą danych tak samo jak nie przekazali przed wyborami kopertowymi. Kto naiwny i dotychczas nie płacił abonamentu na TVPiS niech skorzysta z dofinansowania.

  odpowiedz

  • 16 (16)

  bezprawnik, w dniu 09-05-2022 16:46:01 napisał:

  Odpowiednie "działania operacyjne" komórek zwalczających tych którzy nie opłacali abonamentu "z urzędu" są wdrażane.Zapewnianie o tym,że tak się nie dzieje jest wierutną bzdurą bo byłoby to działaniem na szkodę Skarbu Państwa.Żadna państwaowa instytucja w świetle prawa nie może tego zaniechać.

  odpowiedz

  • 15 (15)

  niebać PiS, w dniu 09-05-2022 19:08:24 napisał:

  4RyPy jest tak cudownie rządzona, że nie da się tu żyć bez: dodatku, dopłaty, tarczy, specustaw, stanów wyjątkowych. Brakuje już tylko wojskowych operacji specjalnych. Państwo specjalnej troski.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Nick, w dniu 09-05-2022 21:40:08 napisał:

  Mam nowy telewizor i raz wyszukuje nowe programy raz je gubi. Oczywiście poza 1,2 i informacyjnymi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  Maria z pisu, w dniu 09-05-2022 23:32:05 napisał:

  Wzrusza mnie art 22 wspomnianej ustawy. Od razu czuję się bezpieczniej skoro art 22 nade mną czuwa. Dobrze mieszkać w Polsce, jest tu tak prorodzinnie i tanio. Dziękuję mojemu panu Prezydentowi i partii za dbanie o mnie i opiekę, bo sam nie dałbym rady wydać trafnie moich pieniędzy, ani bym nie wiedział co o ruskich myśleć, a teraz dzięki partii już wiem co myślę. A dekoder mieć trzeba, bo jak inaczej żyć?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  wolność, w dniu 11-05-2022 08:46:10 napisał:

  Jak ktoś ma złą sytuację materialną to chyba nie powinien siedzieć z tyłkiem przed tv tylko pracować xd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)