Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2021

Dzieci poznały zawód bibliotekarza. Gość dostał wyjątkowy prezent

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Na zaproszenie p. Anny Żmudzińskiej i grupy# "Biedronek", dnia 28 kwietnia przedszkole Dobre Ludki w Sadkach odwiedziła p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach Joanna Brzozowska .

Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza. Podczas zajęć 6 latki dowiedziały się co to jest kapitałka, UKD czy karta katalogowa oraz do czego służy katalog. Poznały też budowę książki. Ponadto każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie opisać swoją książeczkę. Pani Joanna opowiedziała też o procesie opisywania egzemplarzy zanim trafią do wypożyczenia. Okazało się, że dzieci mają bardzo dużo wiedzą o książkach i bibliotece. Wielu z nich jest już zapisanych do sadkowskiej książnicy i bardzo chętnie wypożycza ulubione lektury. Warsztaty stały się inspiracją do wspaniałej zabawy w bibliotekę. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę i zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)