Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 maja 2023

Dzisiaj kolejny egzamin. Maturzyści mierzą się z matematyką

fot. MM

fot. MM

Po weekendzie maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów. Dziś mierzą się z #matematyką na poziomie podstawowym.

Absolwenci liceów i techników zasiedli do egzaminu z matematyki o godz. 9.00. Maturzyści mają już za sobą egzamin z podstaw języka polskiego i języka angielskiego.

We wtorek, 9 maja rozpoczną się natomiast egzaminy na poziomie rozszerzonym. Tego dnia uczniowie napiszą maturę z języka angielskiego. Dzień później odbywać będą się egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i z języka niemieckiego. W czwartek, 11 maja na egzamin przybędą ci, którzy na poziomie rozszerzonym wybrali biologię lub język rosyjski. W piątek, 12 maja przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki.

Po weekendzie odbędą się kolejne egzaminy na poziomie rozszerzonym. I tak: w poniedziałek, 15 maja - egzamin z chemii, historii muzyki, we wtorek, 16 maja - matura z geografii . W środę, 17 maja - egzamin z języka polskiego i języków mniejszości narodowych, w czwartek, 18 maja – egzamin z historii i języka włoskiego. W piątek, 19 maja uczniowie napiszą maturę z fizyki i historii sztuki. W poniedziałek, 22 maja absolwenci szkół średnich zmierzą się z informatyką i językiem hiszpańskim. Maturalny maraton pisemny zakończy się we wtorek, 23 maja egzaminami przeprowadzonymi w językach obcych dla absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.

Ustne egzaminy maturalne trwać będą od 10 do 23 maja. Odbywać będą się one według harmonogramów ustalanych w poszczególnych szkołach.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)