Dziś mamy 20 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

03 października 2021

Europejski Dzień Języków. Spotkanie ze studentem filologii germańskiej

fot. pow.

fot. pow.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież Liceum# Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uczestniczyła w zajęciach przytgotowanych przez Mateusza Jerońskiego, studenta filologii germeńskiej Westfälische Wilhelms-Universität w Münster/ Niemcy/.

Pan Mateusz przebywa w naszym liceum od 1.09.2021r. na praktyce studenckiej. Opiekunem praktyki jest Rozalia Wencel. W ramach praktyki zawodowej student uczestniczy w lekcjach języka niemieckiego oraz poznaje polski system szkolnictwa. Pan Mateusz przygotował dla naszej młodzieży prezentację multimedialną na temat aktualnego życia politycznego w Niemczech oraz niemieckiego systemu szkolnictwa. Na zakończenie uczniowie wirtualnie zwiedzili miasto Münster. Uczniowie wysoko ocenili przygotowane zajęcia i nagrodzili prelegenta gromkimi brawami oraz słowami uznania.

Życzymy Mateuszowi powodzenia w dalszej karierze naukowej oraz zapraszamy do nas!

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie tekstu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)