Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

fot. Wiesław Kajdasz
Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Tradycyjnie było to święto wszystkich najmłodszych, którzy ze swoimi rodzicami i opiekunami mogli spędzić czas na zabawie oraz edukacji. Na scenie można było zobaczyć m.in. Jurka Paterskiego czy utalentowanych muzyków z Pałacu Młodzieży. – To czas promocji rodziny, jej niepowtarzalności – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. – Z drugiej strony kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, mówiąc o zagrożeniach, które czyhają w najmniej oczekiwanych momentach – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.
Największej instytucji charytatywnej w polskim Kościele od zawsze zależy na radości oraz szczęściu najmłodszych. – Ideą tego całkowicie charytatywnego przedsięwzięcia, jest podkreślenie roli rodziny, wartości wspólnie spędzanego czasu i aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami, także tych przybyłych z Ukrainy – dodała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM, koordynator wolontariatu w Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Wydarzenie może być realizowane dzięki wsparciu darczyńców, jak i wolontariuszy. – Jak zawsze podczas takich festynów, zapewnionych jest wiele atrakcji artystycznych, sportowych, ekologicznych, edukacyjnych, zarówno dla dzieci i dorosłych – dodała s. Aleksandra. – To czas na wspólną zabawę, okazja do oderwania się od obowiązków, a także pracy. Dla nas – wolontariuszek Caritas – to również możliwość bycia z innymi i pomagania im. Kiedyś korzystaliśmy z tych atrakcji jako uczestnicy, dziś jesteśmy zaangażowane od strony organizacyjnej, umożliwiając innym zabawę – powiedziały mama Katarzyna i córka Maja Dobosz z Nakła nad Notecią.
Caritas przygotowała również dwa tysiące okolicznościowych paczek. – Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich zadowolenie to najlepszy dowód na to, że ten festyn sprawia wiele radości – dodały Katarzyna i Maja Dobosz. – A wszystko ukierunkowane jest na miłość, którą jest sam Jezus Chrystus. To z Niej wszystko wypływa – podsumował dyrektor Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.
Dwunasta edycja festynu rodzinnego „Bądźmy razem” nawiązywała również do obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Matki.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


































Czytaj również
- Nadnoteckie Sokoły zakończyły sezon. Parada motocyklowa w Nakle!
- "Straty oszacowano na kilka milionów złotych". Podpalenie przyczyną pożaru?
- Biały czwartek na przystani. Zadbaj o swoje zdrowie!
- W Sadkach zostanie postawiony fotoradar? "Byłoby to jakieś rozwiązanie"
- Spotkanie z Łukaszem Schreiberem. Rozmawiano o książce ministra
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)