Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2023

Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

fot. Wiesław Kajdasz

fot. Wiesław Kajdasz

Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Tradycyjnie było to święto wszystkich najmłodszych, którzy ze swoimi rodzicami i opiekunami mogli spędzić czas na zabawie oraz edukacji. Na scenie można było zobaczyć m.in. Jurka Paterskiego czy utalentowanych muzyków z Pałacu Młodzieży. – To czas promocji rodziny, jej niepowtarzalności – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. – Z drugiej strony kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, mówiąc o zagrożeniach, które czyhają w najmniej oczekiwanych momentach – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.

Największej instytucji charytatywnej w polskim Kościele od zawsze zależy na radości oraz szczęściu najmłodszych. – Ideą tego całkowicie charytatywnego przedsięwzięcia, jest podkreślenie roli rodziny, wartości wspólnie spędzanego czasu i aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami, także tych przybyłych z Ukrainy – dodała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM, koordynator wolontariatu w Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Wydarzenie może być realizowane dzięki wsparciu darczyńców, jak i wolontariuszy. – Jak zawsze podczas takich festynów, zapewnionych jest wiele atrakcji artystycznych, sportowych, ekologicznych, edukacyjnych, zarówno dla dzieci i dorosłych – dodała s. Aleksandra. – To czas na wspólną zabawę, okazja do oderwania się od obowiązków, a także pracy. Dla nas – wolontariuszek Caritas – to również możliwość bycia z innymi i pomagania im. Kiedyś korzystaliśmy z tych atrakcji jako uczestnicy, dziś jesteśmy zaangażowane od strony organizacyjnej, umożliwiając innym zabawę – powiedziały mama Katarzyna i córka Maja Dobosz z Nakła nad Notecią.

Caritas przygotowała również dwa tysiące okolicznościowych paczek. – Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich zadowolenie to najlepszy dowód na to, że ten festyn sprawia wiele radości – dodały Katarzyna i Maja Dobosz. – A wszystko ukierunkowane jest na miłość, którą jest sam Jezus Chrystus. To z Niej wszystko wypływa – podsumował dyrektor Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Dwunasta edycja festynu rodzinnego „Bądźmy razem” nawiązywała również do obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Matki.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)