Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Gladiatorzy Stanika na prowadzeniu w Nakielskiej Lidze Siatkówki

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

28 listopada odbyły się kolejne trzy mecze w# ramach rozgrywek Nakielskiej Ligi Siatkówki. W spotkaniu na szczycie Stara Gwardia NTS pokonała MiSSM Trzecią Falę 2:1.

MiSSM Trzecia Fala – Stara Gwardia NTS 1:2 (19:25, 26:24, 13:15)

Starcie dwóch faworytów NLS nie zawiodło zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i emocji. Pierwszy set był wyrównany, oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie i nie popełniały błędów w polu serwisowym, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Od stanu po 17 Gwardia, głównie dzięki dobrym blokom Tomasza Maracha, zdołała odskoczyć od rywali i wypracować przewagę, która wystarczyła do wygrania tej partii. W drugiej początkowo to Fala przeważała, skuteczny w ataku był Adrian Kufel, jednak im dalej trwała gra, tym bardziej zaznaczała się przewaga NTS-u. Prowadził on już nawet 23:19, ale wówczas kapitalny fragment zanotował Jan Kwasigroch, który niemal w pojedynkę doprowadził do gry na przewagi wygranej ostatecznie przez MiSSM do 24. Tie- break to już gra punkt za punkt, żadna z ekip nie osiągnęła w nim przewagi większej niż dwa oczka, ale to Gwardziści jako pierwsi mieli meczbola. Wskutek prostego błędu rywali od razu go wykorzystali i zachowali miano niepokonanych w tym sezonie. Najlepsi na boisku byli Kwasigroch oraz Maciej Tomczyński, którzy zanotowali 15 i 14 punktów.

COL- MAR Elektryka – Stara Gwardia NTS 0:2 (31:33, 20:25)

W drugim swoim pojedynku Stara Gwardia miała nieco łatwiejszego rywala, ale mroczanie nie zamierzali sprzedawać tanio skóry. Pierwszy set był niezmiernie zacięty i obfitował w wiele ciekawych akcji. W obu zespołach dobrze funkcjonowało przyjęcie, w wyniku czego z jednej strony Tomczyński, z drugiej Łukasz Smolarz zapewniali swoim ekipom wiele punktów z ataku. Doszło do długiej końcówki, w której wiele okazji na zamknięcie partii miały obydwie drużyny. W końcu set szczęśliwie, bo asem serwisowym po siatce, zakończył się po myśli NTS-u. Drugi nie był już tak zacięty- mroczanie od stanu po 6 zanotowali serię błędów, która kosztowała ich utratę kontaktu z przeciwnikiem i zaważyła na losach całego pojedynku. Nie potrafili odrobić kilkupunktowej straty i przegrali do 20. Gwardia umocniła się tym samym na drugiej pozycji w tabeli, a na wyróżnienie, oprócz wspomnianej dwójki, zasłużył Adrian Rohnka, zdobywca 11 punktów.

WDS Pińsko – Gladiatorzy Stanika 0:2 (16:25, 16:25)

Ostatni mecz tej niedzieli był najmniej zacięty. Gladiatorzy Stanika nie mieli większych kłopotów z pokonaniem WDS-u, od początku do końca kontrolując przebieg gry. Nękali rywali zwłaszcza zagrywką, zdobywając w ten sposób aż 12 oczek; Pińsko zaś nie miało argumentów w postaci skutecznych ataków, gdyż uzbierało tym sposobem w drugim secie ledwie jeden punkt.

TABELA PO IV KOLEJCE

M-SCE

NAZWA DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

SETY

MAŁE PUNKTY

Z:P

1.

Gladiatorzy Stanika

4

12

8:0

205:133

4:0

2.

Stara Gwardia NTS

4

11

8:1

222:162

4:0

3.

MiSSM Trzecia Fala

3

7

5:2

158:112

2:1

4.

COL- MAR Elektryka

4

6

4:4

202:178

2:2

5.

WDS Pińsko

3

4

3:4

133:146

1:2

6.

NTS Kadeci

5

2

2:9

212:251

1:4

7.

NTS Młodzicy

5

0

0:10

86:250

0:5

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 50 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 39 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 29 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 39 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 28 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 22 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Michał Nurczyński (Gladiatorzy Stanika) 14 pkt
 2. Kacper Walkowiak (NTS Kadeci) 13 pkt
 3. Marceli Adasiak (NTS Kadeci) 9 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Łukasz Oszczęda (COL- MAR) 8 pkt
 2. Artur Prokop (WDS Pińsko) 6 pkt
 3. Aleksander Hibner (NTS Kadeci) 5 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 12 błędów
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 12 błędów
 3. Radek Kokoszewski (COL-MAR) 10 błędów

Nakielska Liga Siatkówki nie zwalnia tempa, już za tydzień w niedzielę 5 grudnia rozegra kolejne spotkania. W ramach V kolejki rozegrane zostaną dwa spotkania:

10:00 Gladiatorzy Stanika – Stara Gwardia NTS
11:00 MiSSM Trzecia Fala – WDS Pińsko

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

Materiał: Stanisław Kwasigroch

Źródło: Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)