Dziś mamy 21 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Gladiatorzy Stanika na prowadzeniu w Nakielskiej Lidze Siatkówki

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

28 listopada odbyły się kolejne trzy mecze w# ramach rozgrywek Nakielskiej Ligi Siatkówki. W spotkaniu na szczycie Stara Gwardia NTS pokonała MiSSM Trzecią Falę 2:1.

MiSSM Trzecia Fala – Stara Gwardia NTS 1:2 (19:25, 26:24, 13:15)

Starcie dwóch faworytów NLS nie zawiodło zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i emocji. Pierwszy set był wyrównany, oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie i nie popełniały błędów w polu serwisowym, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Od stanu po 17 Gwardia, głównie dzięki dobrym blokom Tomasza Maracha, zdołała odskoczyć od rywali i wypracować przewagę, która wystarczyła do wygrania tej partii. W drugiej początkowo to Fala przeważała, skuteczny w ataku był Adrian Kufel, jednak im dalej trwała gra, tym bardziej zaznaczała się przewaga NTS-u. Prowadził on już nawet 23:19, ale wówczas kapitalny fragment zanotował Jan Kwasigroch, który niemal w pojedynkę doprowadził do gry na przewagi wygranej ostatecznie przez MiSSM do 24. Tie- break to już gra punkt za punkt, żadna z ekip nie osiągnęła w nim przewagi większej niż dwa oczka, ale to Gwardziści jako pierwsi mieli meczbola. Wskutek prostego błędu rywali od razu go wykorzystali i zachowali miano niepokonanych w tym sezonie. Najlepsi na boisku byli Kwasigroch oraz Maciej Tomczyński, którzy zanotowali 15 i 14 punktów.

COL- MAR Elektryka – Stara Gwardia NTS 0:2 (31:33, 20:25)

W drugim swoim pojedynku Stara Gwardia miała nieco łatwiejszego rywala, ale mroczanie nie zamierzali sprzedawać tanio skóry. Pierwszy set był niezmiernie zacięty i obfitował w wiele ciekawych akcji. W obu zespołach dobrze funkcjonowało przyjęcie, w wyniku czego z jednej strony Tomczyński, z drugiej Łukasz Smolarz zapewniali swoim ekipom wiele punktów z ataku. Doszło do długiej końcówki, w której wiele okazji na zamknięcie partii miały obydwie drużyny. W końcu set szczęśliwie, bo asem serwisowym po siatce, zakończył się po myśli NTS-u. Drugi nie był już tak zacięty- mroczanie od stanu po 6 zanotowali serię błędów, która kosztowała ich utratę kontaktu z przeciwnikiem i zaważyła na losach całego pojedynku. Nie potrafili odrobić kilkupunktowej straty i przegrali do 20. Gwardia umocniła się tym samym na drugiej pozycji w tabeli, a na wyróżnienie, oprócz wspomnianej dwójki, zasłużył Adrian Rohnka, zdobywca 11 punktów.

WDS Pińsko – Gladiatorzy Stanika 0:2 (16:25, 16:25)

Ostatni mecz tej niedzieli był najmniej zacięty. Gladiatorzy Stanika nie mieli większych kłopotów z pokonaniem WDS-u, od początku do końca kontrolując przebieg gry. Nękali rywali zwłaszcza zagrywką, zdobywając w ten sposób aż 12 oczek; Pińsko zaś nie miało argumentów w postaci skutecznych ataków, gdyż uzbierało tym sposobem w drugim secie ledwie jeden punkt.

TABELA PO IV KOLEJCE

M-SCE

NAZWA DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

SETY

MAŁE PUNKTY

Z:P

1.

Gladiatorzy Stanika

4

12

8:0

205:133

4:0

2.

Stara Gwardia NTS

4

11

8:1

222:162

4:0

3.

MiSSM Trzecia Fala

3

7

5:2

158:112

2:1

4.

COL- MAR Elektryka

4

6

4:4

202:178

2:2

5.

WDS Pińsko

3

4

3:4

133:146

1:2

6.

NTS Kadeci

5

2

2:9

212:251

1:4

7.

NTS Młodzicy

5

0

0:10

86:250

0:5

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 50 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 39 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 29 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 39 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 28 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 22 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Michał Nurczyński (Gladiatorzy Stanika) 14 pkt
 2. Kacper Walkowiak (NTS Kadeci) 13 pkt
 3. Marceli Adasiak (NTS Kadeci) 9 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Łukasz Oszczęda (COL- MAR) 8 pkt
 2. Artur Prokop (WDS Pińsko) 6 pkt
 3. Aleksander Hibner (NTS Kadeci) 5 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 12 błędów
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 12 błędów
 3. Radek Kokoszewski (COL-MAR) 10 błędów

Nakielska Liga Siatkówki nie zwalnia tempa, już za tydzień w niedzielę 5 grudnia rozegra kolejne spotkania. W ramach V kolejki rozegrane zostaną dwa spotkania:

10:00 Gladiatorzy Stanika – Stara Gwardia NTS
11:00 MiSSM Trzecia Fala – WDS Pińsko

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

Materiał: Stanisław Kwasigroch

Źródło: Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)