Gra edukacyjna "Droga do niepodległości". Nauka przez zabawę

fot. powierzone
W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju organizowane były różne wydarzenia i imprezy#, mające zarówno charakter religijny, polityczny, podniosły, jak i sportowy i rozrywkowy.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu również w niezwykle kreatywny sposób włączył się w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już w środę w Szkole zorganizowano i przeprowadzono grę edukacyjną pt. "Droga do niepodległości", której celem było przybliżenie uczniom okresu walki o niepodległość i postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci wszystkich klas (zespoły 3 osobowe), którzy po odwiedzeniu poszczególnych stanowisk rozmieszczonych na terenie całej szkoły i po wykonaniu szeregu zadań oraz konkurencji sprawnościowych otrzymywali punkty.
Decydowały one o konkretnych miejscach na podium, na których stanęli:
klasa III technikum weterynarii - I miejsce,
klasa I technikum architektury krajobrazu - II miejsce,
klasa III technikum rolniczego - III miejsce.
Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Olga Juchacz, Olga Cegielska, Marek Jackiewicz, a także uczniowie z klasy I technikum architektury krajobrazu.
Przy tej okazji rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Witos bohater nie z tej ziemi" zorganizowany we współpracy Samorządu Szkolnego z Biblioteką, którego c elem było ukazanie współczesnych impresji na temat patrona szkoły. Laureatkami zostały:
Katarzyna Karpińska z klasy II technikum architektury krajobrazu I miejsce
Aleksandra Tomaszewska z klasy I technikum architektury krajobrazu II miejsce
Julia Cabaj z klasy II technikum architektury krajobrazu III miejsce.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno szkolnych jak i artystycznych.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSCKR w Samostrzelu połączyły naukę i wychowanie patriotyczne z zabawą, obfitowały w dobry humor, zarażały entuzjazmem, a wszystkiemu przyświecały zasady zdrowej rywalizacji i poszanowania drugiego człowieka.
Młodzi ludzie mieli okazję przypomnieć sobie tematykę dotyczącą walk o niepodległość Polski oraz w sposób kreatywny, z dużą dozą naturalności i pozytywnych emocji uczcić rocznicę.
Materiał: Olga Cegielska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


















Czytaj również
- Uczniowie obchodzili nietypowe święto. Spotkanie z okazji Dnia Jabłka
- "Jesień na talerzu". Trzecie warsztaty kulinarne uczniów
- Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę
- Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę
- Wycieczka integracyjna. Uczniowie zwiedzili Muzeum Łowiectwa
Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.
(czytaj więcej)Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.
(czytaj więcej)Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.
(czytaj więcej)