Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Gra edukacyjna "Droga do niepodległości". Nauka przez zabawę

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju organizowane były różne wydarzenia i imprezy#, mające zarówno charakter religijny, polityczny, podniosły, jak i sportowy i rozrywkowy.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu również w niezwykle kreatywny sposób włączył się w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w środę w Szkole zorganizowano i przeprowadzono grę edukacyjną pt. "Droga do niepodległości", której celem było przybliżenie uczniom okresu walki o niepodległość i postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci wszystkich klas (zespoły 3 osobowe), którzy po odwiedzeniu poszczególnych stanowisk rozmieszczonych na terenie całej szkoły i po wykonaniu szeregu zadań oraz konkurencji sprawnościowych otrzymywali punkty.

Decydowały one o konkretnych miejscach na podium, na których stanęli:

klasa III technikum weterynarii - I miejsce,
klasa I technikum architektury krajobrazu - II miejsce,
klasa III technikum rolniczego - III miejsce.

Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Olga Juchacz, Olga Cegielska, Marek Jackiewicz, a także uczniowie z klasy I technikum architektury krajobrazu.

Przy tej okazji rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Witos bohater nie z tej ziemi" zorganizowany we współpracy Samorządu Szkolnego z Biblioteką, którego c elem było ukazanie współczesnych impresji na temat patrona szkoły. Laureatkami zostały:

Katarzyna Karpińska z klasy II technikum architektury krajobrazu I miejsce
Aleksandra Tomaszewska z klasy I technikum architektury krajobrazu II miejsce
Julia Cabaj z klasy II technikum architektury krajobrazu III miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno szkolnych jak i artystycznych.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSCKR w Samostrzelu połączyły naukę i wychowanie patriotyczne z zabawą, obfitowały w dobry humor, zarażały entuzjazmem, a wszystkiemu przyświecały zasady zdrowej rywalizacji i poszanowania drugiego człowieka.

Młodzi ludzie mieli okazję przypomnieć sobie tematykę dotyczącą walk o niepodległość Polski oraz w sposób kreatywny, z dużą dozą naturalności i pozytywnych emocji uczcić rocznicę.

Materiał: Olga Cegielska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)