Grupa przedszkolaków w sali zajęciowej. Tematem spotkania - motyle

fot. GOK Sadki
W poniedziałek, 29 maja tuż po spektaklu Teatru Maska grupa przedszkolaków z# Bnina na czele z wychowawczynią Panią Iwoną Bembnistą odwiedziła nas w naszej sali zajęciowej.
Tematem zajęć były motylki . Dzieci otrzymały wydruki tych pięknych stworzeń, a pierwszym zadaniem było pokolorowanie ich flamastrami. Gdy nasze motylki nabrały barw wspólnie z paniami pomogłyśmy dzieciom zamontować pierwsza- cieńszą słomkę, a nastepnie grubszą. Dzięki temu systemowi motyle machały skrzydełkami jak prawdziwe!
Czas mijał szybko i ani się nie obejrzeliśmy, a przyszedł czas rozstania. Przedszkolaki wsiadły w autobus i wróciły do swoich domów z latającymi motylami w rękach.
To był bardzo miło spędzony czas!
Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Sześciolatki świętowały Dzień Kropki. "W każdym z nas tkwi talent"
- Mali goście w DPS. Dzieci umiliły dzień seniorom
- Pożegnanie przedszkola w Dębionku. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności
- Sześciolatki pożegnały przedszkole. Łzy wzruszenia po występie dzieci
- Uśmiech, łzy i wzruszenie. Sześciolatki pożegnały przedszkole
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)