Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 lipca 2020

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

fot. bezpieczny-przejazd.pl

fot. bezpieczny-przejazd.pl

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

Online na przejeździe. Czy tato wie więcej od dziecka?

Kolejarze z PLK udostępnili cztery gry edukacyjne: Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle. Rodzicie mogą, wspólnie z Ambasadorkami Bezpieczeństwa, sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego, wspólnie spędzić czas z dziećmi i edukować. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Gry online dostępne są pod adresem internetowym: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/.

Fakty o bezpieczeństwie – likwidacja fake newsów!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w postach wyjaśniają i dementują nieprawdziwe informacje i mity dotyczące zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. W każdą środę na facebookowym profilu kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! publikowane są posty. Materiały i rzeczowe informacje są wzbogacone o infografiki i dane statystyczne. Śledzenie nowych informacji to kolejne wskazówki jak bezpiecznie zachowywać się na skrzyżowaniu drogi i toru. Profil kampanii na Facebook: https://www.facebook.com/bezpieczny.przejazd.

Podejmij wyzwanie „Bezpiecznego przejazdu…”

W ramach kampanii została opublikowana nowa gra mobilna promująca bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych „Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”. Można w niej poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania niezależnie od kategorii. Wszystko podane w atrakcyjnej formie jazdy samochodem z elementami rywalizacji w postaci pobijania rekordów długości trasy oraz zdobywania trofeów. Aplikacja dostępna jest w wersji mobilnej na Android i iOS oraz na komputery z systemem Windows. Zobacz tutaj

Wirtualny przejazd dla realnego bezpieczeństwa

„Bezpieczny przejazd VR”, to aplikacja mobilna dedykowana szerokiemu gronu odbiorców. Pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe, wykorzystując gogle VR. Aplikacji można używać również samodzielnie korzystając wyłącznie ze smartfona. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS. Zobacz tutaj.

W wakacje każdy musi wiedzieć o #ŻółtaNaklejkaPLK, gdzie są i jak z nich korzystać. 

Informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki.

Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.

Seminarium dla tysięcy kierowców „Jak bezpiecznie pojechać na wakacje?”

Podczas warsztatu na Facebook’owym profilu PLK ekspert PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. odpowiada na pytania internautów, m.in. co należy zrobić, gdy auto zepsuje się między rogatkami, jak działa #ŻółtaNaklejkaPLK, jak nie popełniać 10 najczęstszych błędów kierowców, jak uniknąć wypadków na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Wiedza przekazana przez eksperta pozwoli na bezpieczne podróże wakacyjne (zobacz tutaj).

Jeśli gry edukacyjne nie wystarczą, a ciekawość pociech nie zostanie zaspokojona, zachęcamy do wykorzystania pozostałych materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl Można znaleźć je wszystkie w zakładce edukacyjnej, a wśród nich m.in.: zeszyt edukacyjny i kolorowanki do wydrukowania, ciekawostki o bezpieczeństwie, filmy edukacyjne oraz quizy.

Wszystkie gry są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Materiał: Mirosław Siemieniec - rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Konstrukcje stalowe
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)