Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2022

"Hazard? Nie daj się wciągnąć". KAS podsumowuje akcję edukacyjną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Nielegalny hazard jest problemem nie tylko dla zwalczających go służb, ale przede # wszystkim dla osób uzależnionych i ich otoczenia. Nasza akcja pokazuje młodzieży z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych i przed nimi przestrzega.

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów  dotyczącej nielegalnego hazardu pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. W zajęciach prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy z KAS uczestniczyło ponad 82 tys. uczniów szkół podstawowych, zawodowych i średnich. Oprócz nich w zajęciach brali udział  nauczyciele, pedagodzy szkolni , a także rodzice. Większość z nich pierwszy raz  usłyszała o tym jak niebezpieczny jest nielegalny hazard i że w legalnych grach również zaszyte są elementy hazardowe.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych
Akcję kierowaliśmy do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, szkół średnich i zasadniczych w całej Polsce. Przeprowadziliśmy łącznie 3 167 lekcji w 1 067 szkołach.

Województwo kujawsko-pomorskie
W roku szkolnym 2021/2022 trenerzy kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzili 35 szkół, przeprowadzili 62 lekcje i blisko 1.800 uczniów dowiedziało się o konsekwencjach nielegalnego hazardu.
Podczas zajęć uświadamialiśmy uczniom, nauczycielom i rodzicom konsekwencje nielegalnego hazardu. Zwracaliśmy uwagę na skutki uzależnienia pod kątem finansowym i psychologicznym, ale też na kary i sankcje przewidziane za udział w nielegalnych grach oraz ich organizowanie.
Lekcje o hazardzie dzieci uznały za interesujące. Dowiedziały się jak bardzo niebezpieczny  jest hazard, że potrafi zniszczyć ich zdrowie i może wpłynąć na ich przyszłość. Początkowo uważali, że to fajna zabawa, po lekcji mieli  jednak wątpliwości. Dotychczas nie oceniali grania jako problem. Dziś postrzegają to inaczej. Jednogłośnie uważają, że warto mówić o zagrożeniach jakie niesie hazard jak najwcześniej.

„Akcja edukacyjna "Hazard? Nie daj się wciągnąć" jest potrzebnym działaniem profilaktycznym. Hazard może stanowić problem dla młodych ludzi, z uwagi na duże ryzyko korzystania z gier online z elementami hazardu, jako ciekawej i atrakcyjnej formy spędzenia czasu.  Przesłanki akcji edukacyjnej wpisują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki w szkole.

Akcja edukacyjna objęta była patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Więcej informacji o akcji na stronie Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna.

materiał: Kinga Błaszczyńska rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Josh, w dniu 05-08-2022 11:45:22 napisał:

  Tak a w Nakle 2 kasyna legalne i 2 nielegalne. Równowaga to podstawa!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  radkilszyby, w dniu 05-08-2022 13:44:26 napisał:

  Czy totalizator sportowy reklamując sie w telewizji, internecie i innych mediach, nie podpada pod ustawę hazardowa? W kazdym markecie i kiosku można uprawiać hazard, ale wiadomo ten państwowy jest dobry, a prywatny zły.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  qqq, w dniu 05-08-2022 17:13:46 napisał:

  Hazard dla ludzi! !! !! ! ! ! !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  emeryt, w dniu 06-08-2022 08:05:06 napisał:

  niech k a s zajrzy do k o w r u jak nielegalnie proubuje wyciagnac haracz od rolnikow

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)