Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2022

III Mistrzostwa Polski Strażaków. Startowali funkcjonariusze z regionu

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w miejscowości Kraśnik w województwie# lubelskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie.

Zawody w dyscyplinie sportowej jaką jest triathlon zorganizowano w Kraśniku po raz dziewiąty. Chęć udziału na dystansie olimpijskim zgłosiło 113 zawodników z czego ponad 30 stanowili strażacy z całej Polski.

Do walki na trzech etapach 1,5 km pływania, 40 km roweru oraz 10 km biegu zostali oddelegowani również funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego. Do reprezentacji powołano: st.kpt. Bartosza Walkowiaka z KP PSP Nakło, st.asp. Łukasza Kriegera z KP PSP Sępólno Krajeńskie oraz mł.asp. Krzysztofa Łopuszyńskiego z SP PSP w Bydgoszczy.

W wyśmienitej formie zaprezentował się strażak z Sępólna Krajeńskiego, który wygrał wśród strażaków i zdobył tytuł Mistrza Polski PSP z czasem 1:57:08. Strażak ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy wywalczył ostatnie miejsce na podium z czasem 2:06:38. Funkcjonariusz nakielskiej komendy st.kpt. Bartosz Walkowiak ukończył rywalizację na 15 miejscu z czasem 2:23:53 poprawiając swój zeszłoroczny start na Lubelszczyźnie o 8 minut. Zawody nad zalewem w Kraśniku obyły się na wysokim poziomie sportowym uczestników oraz w atmosferze bardzo dobrego przygotowania organizatorskiego.

Materiał: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)