Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 maja 2022

II Powiatowy Konkurs Poezji Konkretnej. Uroczystość w auli nakielskiego liceum

fot. Dariusz Wojciechowski

fot. Dariusz Wojciechowski

25 maja 2022 r. w zabytkowej auli I LO im.# Bolesława Krzywoustego podsumowano wyniki II Powiatowego Konkursu Poezji Konkretnej.

Organizatorem drugiej edycji konkursu było I LO we współpracy z doradcą metodycznym, Joanną Betscher. Całość została przygotowana przez germanistki Katarzynę Łapińską i Rozalię Wencel. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie nakielskich szkół powiatowych: Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego. W gali finałowej uczestniczyli wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor I LO Paweł Darul oraz nauczycielki nagrodzonych uczniów: Monika Pilarska, Joanna Rosińska-Bury, Katarzyna Łapińska i Rozalia Wencel. O sprawy techniczne związane z oprawą muzyczną zadbał nauczyciel języka angielskiego Andrzej Otto. Fotografował Dariusz Wojciechowski. Galę finałową rozpoczęły wspaniałe występy wokalne uczennic I LO: Julii Chmielewskiej oraz Anny Marosz.

Poezja konkretna jest pomysłem zespołu germanistek na rozbudzenie zainteresowania młodych ludzi zarówno sztuką wizualną, jak i też językiem niemieckim. Młodzi twórcy zapisują swoje wizje artystyczne w postaci obrazów, w które wykomponowane są słowa lub ich ciągi w języku polskim oraz języku niemieckim /Nie są to wiersze/. Tegoroczna edycja oparta była na dwóch pojęciach: "emocjach" i "technice". Mamy nadzieję, że konkurs na stałe zagości w ofercie I LO dla szkół powiatowych tworząc możliwość innego, ciekawego podejścia do nauki języka obcego. Uczestnicy mają nie tylko możliwość zaprezentowania swojej twórczości, ale także wzajemnego poznania i wspaniałej zabawy. Języków obcych szybciej uczymy się poprzez własne zaangażowanie, zabawę oraz kreatywne działania, które są wpisane w konkretny kontekst czy sytuację. Przygotowane prace zostały wykonane ręcznie lub komputerowo. Prace nie mogły stanowić odwzorowania już istniejących dzieł. Oceny prac w etapie szkolnym dokonywali nauczyciele uczący w danej szkole. Do oceny prac w etapie finałowym zaproszono germanistki ze szkół bydgoskich: mgr Iwonę Kretek oraz mgr Aleksandrę Górną, którym organizatorki serdecznie dziękują za zaangażowanie i za pracę. Jury przyznało następujące nagrody, podkreślając jednocześnie wysoki poziom prac:

I miejsce - Damian Małolepszy / I LO im. B. Krzywoustego/
II miejsce - Alicja Trybuszewska / I LO im. B. Krzywoustego/
III miejsce - Zuzanna Pierucka / ZSP im. Staszica/
Paulina Szablewska / ZSP im. Staszica/
Hubert Olszewski / I LO im. B. Krzywoustego/
Wyróżnienia: Laura Szablewska / ZSP im. Staszica/
Alicja Trybuszewska / I LO im. B. Krzywoustego/

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu. To już za rok!
Dziękujemy Panu Tadeuszowi Sobolowi za objęcie konkursu Honorowym Patronatem Starosty.

Materiał: Rozalia Wencel - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)