Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 listopada 2023

"Jesienne Wierszowanie". Recytatorski przegląd wierszy w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

W Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” w grupie #Sówki odbył się recytatorski przegląd wierszy o tematyce jesiennej „Jesienne Wierszowanie”.

Pokaz umiejętności recytatorskich odbył się na bardzo wysokim poziomie. Na jesiennej scenie dzieci recytowały wiersze , a rodzice zadbali o artystyczną sferę tego występu.  Chętne dzieci, wraz z rodzicami w domu uczyły się wiersza polskich poetów o tematyce jesiennej. Przedsięwzięcie to miało na celu przybliżenie dzieciom różnych odcieni jesieni przedstawionych w wierszach. Recytując wiersze wyruszyliśmy na spotkanie z jesienią, która jest bardzo piękna i kolorowa.  Dzieci przełamywały barierę nieśmiałości, prezentując się na forum. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z prezentacją utworów poetyckich i wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Wierszy wysłuchała zaproszona grupa Biedronki, która wraz z gronem pedagogicznym wspierała starszaków dobrym słowem i nagradzała każdego uczestnika wielkimi brawami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz poszerzyły swoje umiejętności sceniczne.

Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom.

Materiał: Wychowawca grupy Sówki w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” - Sylwia Goszka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)