Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia. Co to się na tej wsi porobiło?

fot. LZ

fot. LZ

To pytanie, które warto sobie zadać przy tak zacnym jubileuszu. To m.in. dzięki działalności stowarzyszenia, Olszewka i Lubaszcz rozwijają się #od 20 lat. A życzenia od zaproszonych gości były takie, aby wioski rozwijały się jeszcze przez kolejne lata.

W uroczystości, która odbyła się 1 grudnia w Starej Stodole w Olszewce, wzięli udział m.in. burmistrz Nakła Sławomir Napierała, przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle prof. Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle Wojciech Gawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Nakle Mariusz Skoczek, dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury Michał Dubkowski, sołtys Olszewki Ryszard Kubiak, prezes zarządu Partnerstwa dla Krajny i Pałuk Barbara Jasińska, przedstawiciele jednostek oświatowych (w tym szkoły w Olszewce), policji, nakielskiej parafii św. Wawrzyńca, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy Nakło, przyjaciele i członkowie stowarzyszenia.

Ten szczególny dla Olszewki dzień rozpoczął się występem artystycznym dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce. Następnie dyrektorka szkoły – Aleksandra Minda oraz prezes stowarzyszenia Ryszard Kamiński opowiedzieli o tym, jak to wszystko się zaczęło. Mówili też m.in. o zrealizowanych projektach, których przez 20 lat było 59. Historia była wzbogacona prezentacją multimedialną ze zdjęciami.

Był także czas na podziękowania tym wszystkim, dzięki którym stowarzyszenie istnieje i może działać. Nie obyło się bez życzeń ze strony zaproszonych gości. - Bardzo dobrze się stało, że Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza powstało. Dzisiejsze 20-lecie to efekt działania ludzi, którzy chcieli coś robić i potrafili wytłumaczyć samorządowcom, o co właściwie chodzi. Bardzo cieszymy się z tego, że w gminie są stowarzyszenia. Często to, czego nie może zrobić sfera samorządowa, mogą robić to stowarzyszenia. To one są tym elementem naszego rozwoju społecznego, który łączy przeszłość z teraźniejszością i bardzo mocno patrzy w przyszłość. W tym zawiera się sedno waszej działalności i tego gratuluję – powiedział burmistrz Nakła Sławomir Napierała. Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wiśniewski dodał, że bardzo się cieszy, że celem głównym stowarzyszenia było poprowadzenie szkoły w Olszewce, co się z sukcesem udaje.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Do darmozjadów , w dniu 02-12-2022 15:38:23 napisał:

  Wzięli urlop Ci wszyscy wymienieni czy dniówka poszła z naszych podatków? Bo jak widzę że co tydzień się rozbijają na imprezach, raz KGW, raz jubileusz, a budżet gminy się nie sztymuje.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  lekto, w dniu 02-12-2022 22:07:44 napisał:

  Spotkanie odbyło się o godz. 17-tej

  odpowiedz

  • 4 (6)

  ignac, w dniu 03-12-2022 10:29:23 napisał:

  udają ze coś robią a efektów nie widać

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ewa, w dniu 04-12-2022 22:55:40 napisał:

  To imprezowanie to chyba przebiło średnią krajową.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)