Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Kampania sprawozdawczo-wyborcza. Tomasz Miłowski gminnym prezesem

fot. pow.

fot. pow.

W związku z pandemią COVID 19 kampania, która powinna# odbyć się w 2020 r. została przesunięta na rok bieżący. Zjazd delegatów nakielskiej, gminnej organizacji Polskiego Stronnictwa Ludowego odbył się w świetlicy wiejskiej w Wieszkach, w ostatnią niedzielę 12 września br.

Gośćmi tego szczególnego dla ludowców spotkania byli: Rozalia Wencel i Ryszard Bagnerowski (radni Rady Powiatu Nakielskiego), Anna Karolczak, radna Rady Miejskiej w Nakle oraz sołtys sołectwa Wieszki Gabriela Lepper. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu Roty minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnich latach członków organizacji, m.in. Antoniego Domka, Stefana Wiącka, Czesława Warmińskiego oraz wszystkie ofiary koronawirusa. Tomasz Miłowski, ustępujący prezes Zarządu Gminnego oraz Zarządu Powiatowego PSL (wicestarosta nakielski), przedstawił sprawozdanie z działalności w minionej kadencji oraz podziękował dotychczasowym członkom zarządu gminnego i komisji rewizyjnej. Zebrani bez uwag udzielili absolutorium ustępującym władzom.

W wyniku wyborów gminnym prezesem Stronnictwa ponownie został Tomasz Miłowski (w podziękowaniu za dotychczasową działalność otrzymał słodki upominek – tort urodzinowy). Poza nim Zarząd Gminny PSL w Nakle tworzą: Gwidon Bembnista, Ciszewska Ewelina, Krystyna Dawidowcz, Małgorzata Dybalska, Sylwester Eszer, Dorota Heck, Hilary Hek, Anna Jarecka, Ireneusz Łąpieś, Jerzy Mrówczyński, Edward Romiński, Józef Stanulewicz, Stanisława Tamborska, Iwona Teichman-Michałowska i Andrzej Wilk. Komisja Rewizyjna to: Bogusław Adamczyk, Jadwiga Ciemka, Zdzisław Jarecki, Marek Pilichowski oraz Bernadetta Zygmunt.
Wszystkie wymienione wyżej osoby (poza Ireneuszem Łąpiesiem-sprawy osobiste) zostały delegatami na Zjazd Powiatowy PSL, który odbędzie się w niedzielę 26 września 2021 r. w Sadkach. Będą tam reprezentować grupę ponad 50 członków nakielskiej, gminnej organizacji Stronnictwa. Serdeczne wyrazy podziękowania dla niezwykłych pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki”, które uraczyły nas znakomitym posiłkiem, a wszystkich „zarażają” energią i entuzjazmem.

Materiał: Tomasz Mmiłowski / Zarząd Gminny PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)