Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

07 marca 2022

Kapłana żegnały tłumy wiernych. Ostatnia ziemska droga ks. Bogumiła Stachowiaka

fot. MB

fot. MB

W świątyni w Paterku zgromadziły się# tłumy wiernych, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni księża i proboszczowie z zaprzyjaźnionych parafii oraz rodzina i przyjaciele, którzy przyszli towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze zmarłemu kapłanowi, wieloletniemu proboszczowi miejscowej parafii - ks. Bogumiłowi Stachowiakowi.

Eucharystii przewodniczył biskup diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk. 

Podczas homilii przedstawiona została sylwetka księdza kanonika, podkreślane były jego zasługi dla budowy świątyni w Paterku, zaangażowanie w życie parafii i społeczeństwa w Paterku. Głos podczas mszy świętej zabrał także burmistrz Sławomir Napierała, który podkreślił, jak ważną osobą był ksiądz kanonik.

- Dane mi było znać i współpracować ze świętej pamięci księdzem kanonikiem. Nasza współpraca zawsze nacechowana była życzliwością, dlatego czuję się w obowiązku, ale głównie w sercu, aby dzisiaj powiedzieć kilka słów, o kapłanie, o człowieku, z którego parafianie parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej byli dumni i my, nakielanie również. To tutaj w Paterku przez 25 lat jako proboszcz ofiarnie pełnił posługę kapłańską. Skupiał się na budowie kościoła. Budując kościół stał się osobą znaną, rozpoznawalną. Wzbudzając powszechną cześć i szacunek. Dał się poznać jako kapłan czynu i obowiązku, który nigdy nikomu nie szczędził dobrego słowa - wspominał zmarłego kapłana burmistrz Sławomir Napierała.

Po uroczystej mszy świętej kondukt żałobny przeszedł na pobliski cmentarz i to tutaj nastąpiła ceremonia pogrzebowa śp. księdza kanonika. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, żegnając byłego proboszcza białymi różami.

Oceń artykuł: 21 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)