Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Klasa patronacka, czyli nowe spojrzenie na ekonomię i rachunkowość w „Staszicu”

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią w dniu 19 czerwca 2022 r. została podpisana umowa patronacka pomiędzy szkoła, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Utworzona Klasa Patronacka to nowe ujęcie ekonomii w tradycyjnym technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości.

Rachunki... Ekonomia... Pieniądze... Monety... Banknoty… Kiedyś ludzie wierzyli w magiczną moc. Dzisiaj ta moc to liczby. Liczby, które określają finanse. Im bardziej umiecie panować nad liczbami, tym większy wpływ macie na rzeczywistość. A te liczby to pieniądze... Czyli rachunkowość, ekonomia... I sukces...

Na drodze do sukcesu warto zwrócić uwagę na technikum ekonomiczne i rachunkowości w Staszicu. To szansa na poznanie sztuki zarządzania pieniędzmi. To rozszerzony angielski i okno na świat. To patronat Banku Spółdzielczego i wsparcie dydaktyczne oraz możliwość praktyk otwierających ścieżkę kariery zawodowej. To też kształcenie ogólne, które daje najszersze horyzonty! Umiejętność operowania finansami przyda się wszędzie. Dobra ekonomia, ważna ekonomia, najważniejsza w życiu każdego człowieka.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, na kierunkach technik ekonomista i technik rachunkowości szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)