Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 maja 2022

Kolejne rządowe środki w ramach programu Senior+. Podpisano umowy

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

Prawie 4 mln zł rządowego dofinansowania trafi do# województwa kujawsko-pomorskiego w ramach bieżącej edycji programu Senior+. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał kolejne umowy z samorządami.

Ponad 1,3 mln zł przeznaczono na utworzenie nowych domów i klubów seniora oraz 2,5 mln zł – na funkcjonowanie już istniejących. Na 2022 r. podpisane zostały 42 umowy z samorządami z regionu. Wojewoda przypomniał, że jest to kontynuacja rządowego programu wsparcia seniorów, rozpoczętego już w 2015 r.

– Obecnie realizujemy Program Wieloletni Senior+ na lata 2021-2025. Duże zaangażowanie we wsparcie tej grupy wynika m.in. z faktu, że w ciągu ostatnich 10 lat liczba osób w wieku emerytalnym wzrosła z 6,5 mln do 8,5 mln. Dlatego rząd, już od kilku lat, bardzo efektywnie współpracuje na tym polu z samorządami – podkreślił.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa zostanie utworzonych 228 nowych miejsc. Łącznie w kujawsko-pomorskim jest obecnie 1530 miejsc – w 65 dziennych domach i klubach seniora.

– Są to bardzo ważne obiekty. Dzięki nim nasi seniorzy aktywizują się w swoich środowiskach. Dla wielu z nich są to tak ważne miejsca, że nie wyobrażaliby sobie dalszego funkcjonowania bez nich. Dlatego potrzeba funkcjonowania i tworzenia kolejnych domów i klubów seniora jest oczywista – powiedział wojewoda.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (13)

  nakielok, w dniu 26-05-2022 21:07:06 napisał:

  Dziękujemy za kolejne dorzucenie wydrukowanej kasy, INFLACJA+ widzę że się spodobała władzy. Ale bezradni i wódz co obstawił ich stanowiskami nie narzekają, ich stać!

  odpowiedz

  • 1 (7)

  max, w dniu 27-05-2022 00:35:15 napisał:

  zapewnijcie porządne emerytury a nie pierdoły by ich zamykać w pseudo domach i nich czerpać zyski

  odpowiedz

  • -1 (1)

  a, w dniu 27-05-2022 19:33:28 napisał:

  Idą wybory, rozdawnictwo czas zacząć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)