Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

11 września 2021

Kolejny dzień pobytu w Grecji. Uczniowie popłynęli w rejs

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejny dzień pobytu w Grecji uczniowie z ZS CKR w # Samostrzelu rozpoczęli wizytą w stadninie koni, gdzie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie hipoterapii.

 Dodatkowo każdy ze stażystów miał okazję nauczyć się elementów woltyżerki oraz prawidłowego zakładania siodła. Uczniowie byli niezwykle zaciekawieni zajęciami, które pozwoliły na bliski kontakt z końmi. Wieczorem udali się na zwiedzanie Salonik. Tego dnia  atrakcją były jedne z najcenniejszych w tym mieście zabytków architektury wczesnego chrześcijaństwa – Rotunda, Łuk Galeriusza oraz Kościół św. Zofii. Po drodze udało się zobaczyć wiele ciekawych zakątków miasta. Zza chmur na horyzoncie wyłoniła się mityczna góra Olimp.

Następnego dnia stażyści udali się do akademii Top Dogs CanineTraining, zajmującej się treningami zwierząt towarzyszących. Poznali szczegółowo tajniki wychowania psów, a także mieli okazję spróbować swoich sił w nauczaniu czworonogów podstawowych komend. Po obiedzie uczniowie, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, popłynęli w rejs statkiem na pobliską plażę Perea. Spędzili czas nurkując, grając w piłkę oraz opalając się. Wszyscy wrócili do hotelu szczęśliwi i pełni wrażeń.

materiał: Agata Grochowska, Wiktoria Wachowska, Maria Jagodzińska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)