Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Korzysta prawie 5% mieszkańców. Kto najczęściej?

fot. archiwum

fot. archiwum

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadkach przedstawił# sprawozdanie z udzielania pomocy mieszkańcom gminy w ubiegłym roku. Kto i z jakich powodów najczęściej korzysta ze świadczeń, które oferuje GOPS?

Pomoc i wsparcie w gminie Sadki z pomocy społecznej w 2021 roku uzyskało 351 osób, co stanowiło 4,89 % wszystkich mieszkańców gminy. W roku oceny, w stosunku do 2020 roku, łączna liczba osób korzystających z pomocy i wsparcia zmniejszyła się o 39 osób. O 9 w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła liczba rodzin, która otrzymywała świadczenia z pomocy społecznej. W przypadku długotrwale korzystających z pomocy społecznej ich liczba osiągnęła poziom 52 osób, co oznaczało wzrost w stosunku do roku 2020 o 6 osób.

Kto korzysta z pomocy społecznej, pobierając świadczenia? Ze sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za zeszły rok wynika, że największą grupą korzystającą z pomocy stanowią mężczyźni w wieku produkcyjnym! Czyli osoby w wieku od 18 do 64 lat, które powinny pracować. Co ciekawe, było ich więcej niż w latach 2018-2020. W ubiegłym roku było to 91 mężczyzn, a w roku 2020 z tej pomocy korzystało 87 mężczyzn. Liczba kobiet w wieku produkcyjnym, która korzysta z pomocy również jest wysoka i wynosi 78. Podobnie jak w przypadku mężczyzn ich liczba wzrosła w porównaniu do lat poprzednich. W 2020 roku kobiet w wieku produkcyjnym, które korzystały z pomocy było 63, a w 2019 roku 68.

Z jakich powodów GOPS udzielał wsparcia najczęściej? Główną przyczyną jest długotrwała lub ciężka choroba. Z tej przyczyny pomoc przyznano 59 rodzinom. Z powodu niepełnosprawności przyznano świadczenia 56 rodzinom. W przypadku 50 rodzin przyczyną jest bezrobocie, a 48 – ubóstwo. 12 rodzin zmagało się w ubiegłym roku z występowaniem alkoholizmu i do nich również trafiały świadczenia.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  Mieszkanka Sadek , w dniu 17-08-2022 12:35:47 napisał:

  Dla mnie ta pomoc społeczna to jakaś farsa , do dziś nie dostałam 500 + bo Panią nie chcę się nawet do Torunia zadzwonić . Traktują nas petentów jak kule u nogi .Dramat .Leci się tam po znajomościach . Człowiek nie oszukuję to nic nie ma .Panie są opryskliwe , podchodzą No po co mi Pani Dupę dziś zawraca . My mamy prawo iść i pytać .No one mają swoje prawa , to powinno się skończyć .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Oburzony, w dniu 17-08-2022 15:59:59 napisał:

  Autor tych wypocin nie podpisał się nawet. Zarzucają, że ktoś jest chory w wieku produkcyjnym!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)