Dziś mamy 25 czerwca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 maja 2022

Kościół na środku jeziora i zajęcia w szklarni. Uczniowie na stażu w Słowenii

fot. pow.

fot. pow.

X dzień naszego pobytu na stażach zagranicznych w# Słowenii rozpoczęliśmy od zajęć w szklarniach.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa sadziła por, a druga obrywała kwiaty lipy. Po pracach ogrodniczych braliśmy udział w inseminacji oraz szczepieniu krów. Po lunchu wyruszyliśmy do miejscowości Bled, najbardziej znanego miejsca w Słowenii, gdzie na środku jeziora mogliśmy zwiedzić malutki kościołek znajdujący się na malutkiej wyspie. Duże wrażenie zrobiły na nas przepiękne widoki, między innymi zamek Bled, oglądane z łodzi. Dowiedzieliśmy się, że prawo do sterowania pletną (łodzią w Bled) mają mieszkańcy kilku konkretnych domów w Bled. Po zwiedzaniu mogliśmy degustować lokalny przysmak, czyli kremna rezina - „kremšnita” (bledzka kremówka), według nas najpyszniejszy słodki deser, który tutaj jedliśmy. Po powrocie wieczór spędziliśmy w akademiku.

Materiał: Bartłomiej Wysocki, Konrad Puławski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Ortodonta dla dzieci. Kiedy warto iść do kontroli?

Dbanie o zęby dzieci to nie tylko nauka szczotkowania. Warto także zatroszczyć się o prawidłowy zgryz. Zajmuje się tym ortodonta.

(czytaj więcej)