Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

08 września 2020

"Krajeńskie inspiracje". Warsztaty kulinarne dla dorosłych

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Drugiego i trzeciego września Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach zorganizowała kolejne warsztaty kulinarne w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, w ramach projektu „Krajeńskie Impresje”.

Tym razem grupa osób dorosłych z Sadkach i Dębowa uczestniczyła w samodzielnym wyrabianiu ciasta drożdżowego potrzebnego do wypieku pieczywa. Uczestnicy wysłuchali historii pieczenia i wyrabiania chleba. Dzięki gospodarzom mieli możliwość zwiedzenia zabytkowego młyna oraz zapoznania się z historią powstania skansenu. Również dla dorosłych atrakcją okazał się przejazd bryczką. Upieczone w piecu wolnostojącym chlebki trafiły do swych twórców, którzy z zachwytem zabrali je do domu. Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2020".

Materiał: Joanna Brzozowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)