Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2022

Listy z Hogwartu. Dzieci rozpoczęły ferie w magicznej atmosferze

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Wczoraj mieliśmy przyjemność rozpocząć ferie z# Harrym Potterem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach. To dopiero pierwsze zajęcia, ale chyba już możemy stwierdzić, że nasza propozycja przypadła do gustu dzieciom.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o książkach. Uczestniczki zajęć oglądały różne wydania swoich ulubionych powieści. Wymieniały ulubionych bohaterów, miejsca z książek, w których chciałyby się znaleźć. Następnie przystąpiły do rozwiązywania testu. Na jego podstawie dowiedzą się, do jakiego domu w Hogwardzie by trafiły. Tymczasem miały okazję stworzyć własne domy. Zaprojektowały herby, wybrały nazwy i tym samym rozpoczęły swoje zmagania w turnieju domów.

Kolejne spotkanie już dzisiaj. Pora zmierzyć się w turnieju i sprawdzić, które zajęcia w Hogwardzie przypadłyby do gustu uczestnikom naszych zajęć.

Materiał: Monika Mitek - Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)