Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2022

Mapa Huncwotów i inne sekrety Hogwartu. Zabawy było co niemiara

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Uczestnikom naszych zajęć nie możemy odmówić# jednego - zaangażowania. Są ciekawi nowych zadań i wykonują je z wielkim entuzjazmem.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęłyśmy od cytatów. Dzieci bez problemu odgadywały, kto wypowiedział dane słowa w książce o Harrym Potterze. Kalambury dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Odgadywanie rysowanych postaci nie zawsze było proste, ale wszyscy wzorowo podeszli do zadania.

Najbardziej pracochłonne zajęcie zostawiłyśmy na koniec. Uczestnicy wykonywali z plasteliny figurki swoich ulubionych postaci. Jesteśmy pod wrażeniem ich precyzyjności i talentów. Następnie należało stworzyć miejsce dla figurek. Z niepotrzebnych kartoników dzieci wyczarowały Peron 9 i 3/4, ulicę Pokątną i pokoje w Hogwardzie. Z przyjemnością obserwowałyśmy ich pracę, a jej efekt wzbudził nasz podziw.

Już jutro spotkamy się ostatni raz na zajęciach w czasie ferii. Mamy jednak nadzieję, że będziemy widywać się w murach naszej biblioteki.

Materiał: Monika Mitek - Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)