Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Świętowanie w bibliotece

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W środę,18 stycznia w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia edukacyjno-kreatywne z książką dla dzieci.

Spotkanie nawiązywało do rocznicy urodzin pisarza Aleksandra Milne, który urodził się właśnie 18 stycznia 1882 roku. Dzień ten stał się się okazją do ustanowienia go Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. W naszej bibliotece również zebrały się dzieci by świętować ten dzień. Na początku spotkania bibliotekarka opowiedziała o głównym bohaterze książek. Następnie maluchy kolorowały obrazki, a starsze dzieci wycinały postacie ,które zamieszkiwały w Stumilowym lesie. Kolejnym zadaniem dzieci było naklejenie postaci na brystol i stworzenie makiety. Na koniec dzieci bawiły się w grę Memory i Zgadnij kim jestem.

Materiał: Dominika Bielecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)