Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2023

Mieszkańcy wzięli udział w wyborach. Aneta Skieresz nowym sołtysem Anielin!

fot. MM

fot. MM

24 stycznia w świetlicy wiejskiej w Anielinach zorganizowano zebranie wyborcze, podczas którego mieszkańcy wyłonili #spośród siebie nowego sołtysa. Konieczność przeprowadzenia wyborów wynikała z dość nieoczekiwanej rezygnacji dotychczasowej sołtys Anielin Barbary Kwiatkowskiej, która przestała pełnić swoje stanowisko z dniem 1 stycznia 2023 r.

Ze względu na przekraczającą 10% frekwencję osób uprawnionych do głosowania w sołectwie Anieliny, przewodniczący wtorkowego zebrania – wójt Sadek Dariusz Gryniewicz – rozpoczął je punktualnie o 17:00. Po przedstawieniu porządku obrad, swoje ostatnie sprawozdanie z działalności sołtysa wygłosiła Barbara Kwiatkowska, po czym mieszkańcy wyznaczyli spośród siebie trzy osoby do komisji skrutacyjnej, które były odpowiedzialne za przeprowadzenie wyborów.

W dalszej kolejności zgłaszano kandydatury na sołtysa Anielin, a tych nie brakowało. Większość proponowanych przez mieszkańców osób nie zgodziło się jednak kandydować na sołtysa, tym samym ostatecznie w wyborach wystartowały tylko dwie panie: Aneta Skieresz oraz Paulina Kłosińska.

Po wytworzeniu 72 kart do głosowania, mieszkańcy wzięli udział w tajnych wyborach. Po zliczeniu głosów wszystko było już jasne. Na kandydaturę Anety Skieresz zagłosowały 44 osoby i tym samym to ona przejmie funkcję sołtysa Anielin po ustępującej Barbarze Kwiatkowskiej.

Źródło:  

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (9)

  Dumny mieszkaniec, w dniu 28-01-2023 15:58:50 napisał:

  Brawo Anetka! Życzę owocnej kadencji.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Oponent, w dniu 28-01-2023 20:32:59 napisał:

  Czarne chmury nad sołectwem

  odpowiedz

  • 1 (3)

  pan o nieświeżym spojrzeniu, w dniu 28-01-2023 20:50:04 napisał:

  brawo, jeszcze radny i komplecik

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Y, w dniu 28-01-2023 21:20:18 napisał:

  Ładna

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
20PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)